Ruşeym Torku

TÜBİAD’dan Konya’da Sempozyum

  • Giriş Tarihi: 18.05.2013 18:04
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
TÜBİAD’dan Konya’da Sempozyum

Tüm Bilim İnsanları ve Akademisyenler Derneği (TÜBİAD) Genel Sekreteri Doç. Dr. Yasin Üst, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, 21. yüzyılın Türkiyesine yakışmadığını söyledi.

Why Note!?

Üst, TÜBİAD tarafından Selçuklu Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Tıp Öğrenci Sempozyumu’nda, derneklerinin 2011 yılında kurulduğunu belirtti.

Bugüne kadar çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden Üst, tıp öğrencilerinin akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bu sempozyumu düzenlediklerini dile getirdi. Sempozyumu, Mevlana diyarı Konya’da yapmanın ayrı bir anlamı olacağını düşündüklerini vurgulayan Üst, “Tıp öğrencilerini, mezun olduktan sonraki mesleki hayatlarında karşılaşacakları durumlar hakkında bilgilendirmek, onlara deneyim kazandırabilmek için önemli bir sempozyum. Bilimsel bir sempozyum olması bakımından da öğrencilerimizin istifade edeceğini düşünüyorum” dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına değinen Üst, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, 21. yüzyılın Türkiyesine yakışmıyor. Gereken tedbirlerin alınmasına bağlı olarak gelecekte, iyiye yönelik gelişmenin olacağını düşünüyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > TÜBİAD’dan Konya’da Sempozyum
HABER YORUMLARI