YAZARLAR

***

“GERÇEĞİ söyle, ama hemen ardından oradan kaç.”

***

SORMASI AYIP: CHP Milletvekili Atilla Kart, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde usulsüzlük yapıldığını iddia etmiş. Kart önergesinde, “AKP karakteristiklerinin başında, AKP’li belediyeler hakkında denetimin

yapılmaması, muhalefete mensup belediyeler yönünden ise önyargılı ve itibarsızlaştırmayı sağlamak amacıyla, keyfi ve sorumsuz denetimlerin yapılması şeklinde tezahür etmektedir. Benzeri uygulama ve yaklaşım, Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de yaşanmaktadır” dedi.

Sorması ayıp Konya BŞ. CHP’li mi!

***

BEŞ SORU: Başvekil Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik operasyonları eleştirdi. Erdoğan TSK’nın, askerlere yönelik operasyonların terörle mücadelede motivasyonu olumsuz etkilediğini ve mücadelede büyük bir darbe yenmesine neden olabileceğini belirtti, tutuklama kararlarını da eleştirerek, “bakın bunların içinde karacısı var denizcisi var. Şimdi bizim bu kadar fırkateynlerimiz, gemilerimiz vesaire… Yani neredeyse komuta kademesinde oralara gönderilecek subayımız kalmıyor ya, böyle şey olmaz” dedi.

Başvekil Erdoğan şunları söyledi:

“İçeride 400’e yakın emekli muvazzaf subay, astsubayımız var. Bunların ağırlıklı kısmı tutuklu. Şimdi çok daha ağır olanı; yani örgüt kurmaktan, örgüt elemanı olmaktan. Böyle bir şeyin delilleri kesinse ver hükmünü, işi bitir. Ama elinde kesin hükümler yok da sen yüzlerce subayı, astsubayı örgüt elemanı olarak veya örgüt kuran olarak hele hele Genelkurmay Başkanını kalkar da bu şekilde değerlendirirsen burası silahlı kuvvetlerin moral değerlerini alt üst eder. O zaman terörle nasıl mücadele edecek bu insanlar?. Şimdi onları çıkaracağız.”

Müsaadenizle 5 sorumuz olacak:

1-Madem 400’e yakın emekli ve görev başındaki asker cezaevine konurken niçin eleştirmediniz? 2-Bir dönemin Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ve arkadaşları içeri alınırken neredeydiniz? 3-Son olarak Deniz Kuvvetleri’nin 2. adamı Donanma Komutanı “onur istifası”nı verdikten sonra bunların gündeme gelmesi doğru mudur? 4-“Askerlere yönelik operasyonların terörle mücadelede motivasyonu olumsuz etkilediğini ve mücadelede büyük bir darbe yenmesine neden olabileceğini” söylediniz. Üzerinde durulması gereken en önemli nokta bu değil mi? 5-“Şimdi onları çıkaracağız” ya da “ver hükmünü, işi bitir” yargıya müdahale sayılabilir mi?

***

HELAL OLSUN

Devlet 7 milyar lira kredi verdi ya…

Kasaplık, kurbanlık, besilik, damızlık inekler, öküzler, boğalar ve koyunlar ithal ettik.
Çiftçilerimiz buna önce sevindiler.
Sonra akılları başa geldi, üzüldüler.
3 yılda 3 milyon hayvan ithal etmişiz.

Derkeen, Kurban Bayramı gelmiş.
Ülkemiz bu ithalleri kurban eylemiş.
Üreticilerimiz bir kilo sütü satıp bu sütün parasıyla bir kilo yem alamayınca hayvanlarını kesmeye başlamış. EBK, hayvanlarını kesmek isteyenlere taa 4 ay sonrasına gün vermiş… Oysa Başbakan ve Hayvancılık Bakanı övünmüyorlar mıydı?
Bu övünmeler boşa çıktı. Zira, ciddi bir çalışma yapılmamıştı. Üreticilerimiz saman bulmadığı için zarara, hatta iflasa uğramıştı.
Çare bulundu: Bulgar’ın samanları Erzurum’a kadar getirildi. “Mülayim Efendiler” samanı karşılarken birbirlerine sarılarak alkışladı!

Madalyonun bir yüzü böyleydi.

Görünen öteki yüzü şöyleydi:

Cim-Bom’lu futbolseverimiz 24.5 milyon Avro’ya ithal edilen Hollandalı Sneijder’i birbirlerine sarılarak coşkuyla karşıladı. Tesadüf bu ya… Hayvana yedirilecek ithal saman ile topa vuracak ithal futbolcu aynı gün hepimize “bayramı havası” yaşatmıştı…
Türk futbolu batağın içindeymiş.
Kulüplere haciz üstüne haciz gelmiş…

“Mülayimler” et yemek isterken…
Maalesef saman ithal ediliyor.

Bize de “helal olsun” demek kalıyor.

> Yeni Meram >Yazarlar > TSK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.