Torku Jelifest

Tribünler Nisan’a kadar kapalı

  • Giriş Tarihi: 18.02.2021 15:59
  • Güncelleme Tarihi: 15:59
Tribünler Nisan’a kadar kapalı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir gündemle ilgili konularda açıklamalarda bulunurken, “Ligleri 1 Nisan’a kadar herhangi bir şekilde seyirci oynatmak gibi bir şansımız yok. Nisan’da tekrar değerlendirme yapacağız” dedi

*1 Nisan’a kadar seyircisiz!
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir gündemle ilgili konularda açıklamalarda bulunurken, “Ligleri 1 Nisan’a kadar herhangi bir şekilde seyirci oynatmak gibi bir şansımız yok” dedi. Özdemir, Süper Lig’de maçların seyircili oynanmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı. “Görüşmelerimiz her hafta devam ediyor. Son yaptığımız toplantıda ligleri 1 Nisan’a kadar herhangi bir şekilde seyircili oynatma gibi bir şansımız yok. 1 Nisan’a geldiğimizde yani 45 gün sonra duruma bakacağız, aşılama hızla devam ediyor. 1 Nisan itibarıyla oturacağız ve bir değerlendirme yapacağız”.

*Kararı Sağlık Bakanlığı verecek
“1 NİSAN’DAN sonraki maçlar seyircili oynanabilir mi, oynanamaz mı? Veya UEFA’ya bildireceğiz 29 Mayıs’ta oynayacağımız Şampiyonlar Ligi finalinde şu kapasite ile seyircili oynatabiliriz diye bir fikir ortaya çıkarsa ki bunun kararını biz ve Sağlık Bakanlığı verecek. 29 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi finalinin hangi kapasite ile oynanacağına hep birlikte karar verip UEFA’ya bildireceğiz. 1 Nisan’ı beklemek durumundayız, inşallah 1 Nisan’da Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geleceğiz ve bundan sonraki takvime karar vereceğiz”. Başkan Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop’un istifa ettiği ve edeceği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek diğer konularda ise şunları söyledi.

*Altıntop görevinin başında
“3-5 AY önce Nihat Özdemir görevi bırakıyor diyenler de oldu. Böyle olmadığını söyledik ama dikkate almadılar. Bunun başka bir modelini yaşıyoruz. Hamit Altıntop’un böyle bir şeyden haberi bile yok. Çalışmasına bütün hızıyla devam ediyor. Profesyonel kadromuzla ilgili yapılan haberler de doğru değil. Sezona başlarken birçok kesimden bu sezonu yürütemezsiniz diye konuşmalar oldu. Biz inandık, kulüplerimizle oturduk ve pandemi döneminde tedbirleri alarak bu ligi götüreceğimize karar verdik ve sezona başladık. 25. haftayı tamamladık, kaldı 17 hafta. Kalan 17 haftayı sağlıklı bir şekilde tamamlayarak 16 Mayıs’ta tüm liglerimizi bitirmek istiyoruz”.

*Hollanda maçı Oyimpiyat’ta
“29 MAYIS’TA oynayacak Şampiyonlar Ligi finalini, belirli kapasitede seyircili oynamayı hedefliyoruz. Bununla ilgili UEFA ve Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Aşı olayı belirli bir noktaya gelirse 29 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi finalini seyircili oynamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin tekrar bir turizm merkezi olduğunu göstermek istiyoruz. Biz istedik ki en önemli maçımız olan Hollanda maçını ki bu 2022 Dünya Kupası eleme gruplarının ilk maçıdır, Galatasaray’ın Telekom Stadı’nda oynamak istedik. Fakat son maçta gördüğümüz gibi ne yazık ki bu sahanın drenajının iyi olmadığına inanıyorum. Hollanda maçını da Olimpiyat Stadı’na taşıyabiliriz”.

*BeIN Sports ile devam edelim
“2022 sonunda 5 yıllık periyodun yayın ihalesini yapmamız gerek. Bunun için bir ihale komisyonu oluşturmalıyız. Futbol Federasyonu’ndan ve Kulüpler Birliği’nin önereceği belirli kişilerle yeni bir ihale komisyonu kuracağız. Bu sene Mayıs ayı ile sene sonu arasında bu ihaleyi yürütüp, sonlandırmamız gerek. En kısa zamanda yayın ihalesi şartnamesini hazırlayıp bunu kamuoyuna ilan edeceğiz ve ihale sürecini başlatacağız. 31 Aralık 2021’den önce bu ihaleyi sonuçlandırmamız gerek. Ben isterim ki BeIN Sports ile devam edelim. Aramızda iyi bir ilişki var, çok sıkıntılı dönemleri atlattık. Çok önemli bir kadrosu var, önemli bir yatırımı var. Dokuz lig maçını bile aynı günde aynı saatte verdiler”. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Tribünler Nisan’a kadar kapalı
HABER YORUMLARI