kapat
Ruşeym Torku

Traore takımla çalışmalara başladı

  • Giriş Tarihi: 9.07.2018 14:45
  • Güncelleme Tarihi: 14:45
Traore takımla çalışmalara başladı

Atiker Konyaspor'un Trabzonspor ile oynadığı sezonun ilk maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle forma giyemeyen ve yaklaşık 11 aylık tedavi sürecinin ardından takımla çalışmalara başlayan Abdou Razack Traore, tek düşüncesinin takıma faydalı olmak olduğunu söyledi.

Atiker Konyaspor’un Trabzonspor ile oynadığı sezonun ilk maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle forma giyemeyen ve yaklaşık 11 aylık tedavi sürecinin ardından takımla çalışmalara başlayan Abdou Razack Traore, tek düşüncesinin takıma faydalı olmak olduğunu söyledi.

Atiker Konyaspor’un yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Bolu’nun Gerede ilçesinde yapılan kampta değerlendirmelerde bulunan Abdou Razack Traore, “Yaşadığım sakatlıktan sonra sahalardan uzak kalalı yaklaşık 1 yıl kadar oldu. Şimdi geri dönmeye çalışıyorum. Daha önceki seviyeme ulaşma adına elimden geldiğince yol kat etmek için gayret gösteriyorum” şeklinde görüş belirtti.

Sözlerine ‘Bir futbolcu için sakatlanmak, sahalardan uzak kalmak oldukça zordur’ diye devam eden Abdou Razack Traore, “Ama sürekli pozitif kalmaya çalışıyorum. Bu konuda ailemde bana çok yardımcı oldu, olmaya da devam ediyor. Tabiki de bu süreç benim için çok zordu. Ama bu dönemde ailem, arkadaşlarım ve Tanrı’nın yardımına çok minnettarım. Bana hep destek oldular” diye konuştu.

Traore, değerlendirmesine “Yeni bir sezon ve benim öncelikli hedefim takıma en sağlıklı ve faydalı olabileceğim düzeyde geri dönmek. Tekrar futbol oynamak ve futbolun tadını çıkartmak istiyorum. Bir sene futbol oynamadıktan sonra çıkıp ‘Bunu bunu istiyorum’ demek gerçekten zordur. Benim için en önemlisi kendimi iyi hissetmek ve yapmak istediğim şeyin keyfini çıkartmak” dedi.

‘Geçen sezon bizim açımızdan zorlu ve karışık geçti. Şimdi önümüzde yeni bir sezon var’ diyen Abdou Razack Traore, “Kendimizi çok iyi hazırlamamız gerekiyor. Her maçı ayrı ayrı düşüneceğiz ve ele alacağız. Yeni hocamızla, yeni oyuncularımızla maç maç düşünüp bu sezon ortaya daha pozitif bir şeyler çıkartmak istiyoruz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Traore takımla çalışmalara başladı
HABER YORUMLARI