YAZARLAR

***

“KONUŞTUĞUN zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen yeni şeyler öğrenebilirsin.

*

“İKTİDARA gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendinizi beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın. Güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki, sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.

***

PEŞMERGELER Türkiye üzerirden Kobani’ye geçerken Şanllı urfa’da bir akaryakıt istasyonunda yemek yemişler. 80 kişilik bir grup… Hesap 979 lira ve ödemeden gitmişler. Sonra kim ödemiş hesabı?.. Devlet babamız… Üstelik de aldıkları 5 bin liralık benzin ve mazot parası Suruç Kaymakamlığı’ndan.

Ülkem garibanları çöpten ekmek parası çıkartırken….

***

HUGO’DAN YANIT…

Çözüm sürecine destek yüzde 55.4’müş. “Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulan bir araştırmaya göre…” diyor malum gazete ve üstelik de manşetinde…

Kim yapmış, kaç kişiyle yapmış, nerelerde yapmış, ne zaman yapmış, bunlar yok.

Yağdanlık ya, görevini yapacak!

Romantik akıma bağlı Fransız şair, romancı ve oyun yazarı Victor Hugo, Fransa dışında en çok “Sefiller ” ve “Notre Dame’ın Kamburu” romanlarıyla tanınır.

Gençliğinde şiddetli bir kral yanlısı olsa da, görüşü yıllar içinde değişti ve tutkulu bir cumhuriyet destekçisi oldu. Eserleri, zamanının politik ve sosyal sorunlarına ve de sanatsal akımlarına değinir.

Ne demiş Vichor Hugo: Eğer bir ülkenin kendi insanlarını kandıran bir medyası varsa, o ülkenin başka bir düşmana ihtiyacı yoktur.

İşte bu kadar basit…

***

CEZALARA ZAM…

TBMM’­ye su­nu­lan 2015 yı­lı büt­çe ya­sa ta­sa­rı­sın­dan tra­fik ce­za­la­rı­na yük­lü ar­tış sin­ya­li çık­tı. Önü­müz­de­ki yıl dev­let vatandaşlar­dan 2 mil­yar 699 mil­yon li­ra tra­fik pa­ra ce­za­sı tah­sil et­me­yi he­def­li­yor.

Ce­za he­de­fi­nin tut­tu­ru­la­bil­me­si için bileklerine kuvvet tra­fik po­lis­le­ri­mizin ce­za kes­me per­for­mans­la­rı­nı ya­rı ya­rı­ya ar­tır­ma­la­rı ge­re­ke­cek. Ger­çek­leş­ti­ril­me­si ön­gö­rü­len bu he­def, bu yıl va­tan­da­şın öde­di­ği tra­fik ce­za­la­rın­dan yüz­de 48,5 ora­nın­da da­ha faz­la ce­za öde­ye­ce­ği an­la­mı­na ge­li­yor. Tra­fik kural­la­rı­nı ih­lal eden sü­rü­cü­le­re bu yı­lın ilk 8 ayın­da 1 mil­yar 363 mil­yon li­ra tra­fik ce­za­sı ke­sil­di ve tah­sil edil­di. Ola­ğa­nüs­tü bir du­rum ol­maz­sa ce­za tah­si­la­tı­nın yıl so­nun­da 1 mil­yar 817 mil­yon li­ra­ya ula­şa­ca­ğı he­sap­la­nı­yor.

Siz siz olun çok dikkat edin.

İstediğiniz kadar dikkat edin.

Ceza kesilecek bir nokta vardır!

***

BEĞENMEMEK OLUR MU!

“Savcılar, Hakimler, Profesörler, Doçentler, Emekliler…

Eee, bu ülkenin işçisine nerde müjde?

Hep onlara mı bu müjdeler…”

İyi söylüyorsun Kazım Özçelik kardeşim de…

Yüzde 3’ü beğenmiyor musun?

***

-YAZILI-

***

NOT: DİKKAT!. Şu numara sizi ararsa sakın açmayın: 0888 2221300 faturası size yansıyor. Hem de çok astronomik bir rakam olarak. Turkcell’den aradıklarını söyleyip, dolandırıyorlar. Tuzağa düşmeyin…

> Yeni Meram >Yazarlar > Trafik cezaları
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.