Torku Jelifest

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz istifa etti

  • Giriş Tarihi: 23.04.2015 13:37
  • Güncelleme Tarihi: 13:37
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz istifa etti

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na bir mektup yazarak, istifa etti.

Yazdığı mektubun pişmanlık ve basit bir istifa dilekçesi olmadığını belirten Türköz, “2013 kongre sürecinde Hacıosmanoğlu ile yola çıkarken, hayallerimiz büyüktü. Kulübü idari ve mali açıdan yenileyecek, menajerlere milyon avrolar döken anlayışı kapı dışarı edecektik. Pahalı ve sorunlu yabancılara Trabzon’un kapısını kapatacaktık. Halkın takımı-halkın parası anlayışıyla bir tek kuruşun hesabını soracaktık” dedi.

“Sayın başkanımız 3 ay dedi. Bize bunun için oy verenler oldu. 3 ay içinde kupa gelecek vaadiyle bize güvenen, destek veren delegelerimizden şahsım adına özür dilerim” diyen Türköz, “Olmadı, yapamadık. Umarım bu haklı mücadelemiz istediğimiz gibi neticelenir. En önemlisi aynı amaçlar uğruna seçilen bir yönetim olmamıza rağmen, hiçbir zaman bir tek fikir etrafında birleşemedik. Biz olamadık. Bir tek kişi her şeye karar verdi. O da sayın başkanımız Hacıosmanoğlu’ydu. O tek başına bir yönetimdi. Keyfi davrandı. Seçilen yöneticileriyle değil, yetkisiz, etkisiz isimlerle Trabzonspor’u yöneteceğini sandı” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü’nün yalnız, sahipsiz ve korumasız olduğunu dile getiren Türköz, “Şunu anladım, yönetici olmak demek yönetmek anlamına gelmiyordu. Hiçbiri beni yıldırmadı, ümitsizliğe de düşürmedi. Gördüm ki bizi ayakta tutan bu şehir. Trabzonspor Kulübü hala yalnız, sahipsiz ve korumasız. Yönetici olarak irademizin sıfır olduğu bu yapıda daha fazla kalmayı doğru bulmuyorum. Gördüğüm lüzum üzerine değil, bu tutarsızlıklar ve prensipsizlikler üzerine istifa ediyorum. Bize devrim, değişim umuduyla oy veren, zaman içinde desteklerini esirgemeyen çok değerli Trabzonspor taraftarına ve delegelerine teşekkür ediyorum. Bugün ikinci yıldayım, gitmek mi zor, kalmak mı zor diye çok düşündüm. Beraber yola çıktığımız başkanımızı ve yöneticilerimizi yarı yolda bırakmamak için çok çaba sarf ettim. Keyfi idareye rağmen kalmak için direndim, olmadı” şeklinde konuştu.

“KEŞKE HEP AĞABEYİM OLARAK KALSAYDIN”
Mektubunun son bölümünde, “Trabzonspor’u yönetme gibi büyük bir projeye ekipsiz, projesiz girmeseydik ve keşke o sözleri hiç vermeseydik” diyen Türköz, “Kendim ve şahsım için değil, sözler verip yerine getirmediğimiz, büyük Trabzonspor taraftarına olan sorumluluğumdan dolayı artık içeride olup herhangi bir katkı veremeyeceğim kulüp yönetimimden ayrıldığımı duyuruyor, başkanımıza son olarak şunu söylemek istiyorum; keşke hep bir arkadaşım, ağabeyim olarak kalsaydın. Keşke Trabzonspor’u yönetme gibi büyük bir projeye ekipsiz, projesiz girmeseydik ve keşke o sözleri hiç vermeseydik” diye konuştu.> Yeni Meram >Spor > Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz istifa etti
HABER YORUMLARI