kapat
Ruşeym Torku

Toru yeni mahallelerde

  • Giriş Tarihi: 19.11.2014 17:19
  • Güncelleme Tarihi: 17:19
Toru yeni mahallelerde

Meram Belediye Başkanı Toru, ilçeye yeni bağlanan mahallelerdeki çalışmaları yerinde inceledi.

MERAM Belediye Başkanı Fatma Toru, Meclis Üyeleri Ali Selvi ve Dursun Uysal, Başkan Yardımcısı Hasan Görgülü, ilgili daire müdürleri ve teknik personel ile birlikte belediyeye yeni bağlanan mahallelerdeki çalışmaları yerinde inceledi. Program kapsamında toplam 16 yeni mahalle gezildi. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Toru, çocuklara da oyuncak hediye etti.

 

“SORUNLAR EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK”

 

Gezi sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Fatma Toru, “6360 sayılı yasa gereğince 30 Mart yerel seçimlerinden sonra belediyemize bağlanan 22 köy ve 6 beldemiz var. Şu anda bu mahallelerimizde ‘Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm’ sloganımız uyarınca zeminde ekiplerimiz ve meclis üyelerimizle çalışmalara başladık. Yapılan çalışmaları bire bir denetledik. Bu 16 mahallemiz Bayat, Kayhüyük, Kavak, Kayadibi, Çomaklar, Sadıklar, Yeşiltekke, Çukurçimen, Hatunsaray, Botsa, Yeşildere, Kayalı, İlyasbaba, Kumralı, Evliyatekke ve Gökyurt’tur. Genelde bu mahallelerdeki vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden memnuniyetini gözlemledik. Yol, asfalt ve temizlik hizmetleriyle ilgili bir şikâyetleri bulunmuyor. İlave istekler varsa bunları da ekiplerimizle beraber yerinde bizzat gözlemleyerek ve tespit ederek programımıza dahil ettik. İnşallah en kısa sürede de tespit ettiğimiz sorunları da çözerek belediyemize bağlanmalarının sonuçlarını en pozitif şekilde yansıtmış olacağız. Mahallelerimizde yol açma, kumlama, parke ve asfalt serimi çalışmaları devam ediyor. İnşallah yeni bağlanan diğer mahallelerimizi de gezerek onların sorunlarına da çözüm bulmaya devam edeceğiz. Bize gösterdikleri sıcak ilgiden ve samimiyetlerinden dolayı tüm hemşehrilerimize ve ekipteki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

“YENİ MAHALLELERİN ŞEHİRLEŞME

STANDARTLARI YÜKSELECEK”

 

Belediyeye mahalle olarak yeni bağlanan köy ve beldelerde gereken yatırımların yapılacağını kaydeden Başkan Toru, “Bu konuda titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız sabırlı olsunlar ve şuna inansınlar ki;  Meram Belediyesi olarak bu 5 yıllık dönemde asfalt, ulaşım, altyapı ve sosyal amaçlı tesisler noktasında gerekli programları yaptık. Bu mahallelerimizin şehirleşme standartlarının yükseltilmesi için ekiplerimizle birlikte seferber olacağız” diye konuştu.

 

“HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR”

 

Meram Belediyesi Meclis Üyesi Ali Selvi ise, “Yeni bağlanan mahallelerimizde güzel bir çalışma yürüttük ve bu çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bu mahallelerimizi ziyaret ederek insanlarımızla hemhal olduk. Hemşehrilerimiz gördüler ki yeni süreçte hizmetler kaldığı yerden daha da artarak devam ediyor. Bu hizmetler sonucunda da yaşam standartlarına yansıyan birçok yenilikler oluyor” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > Toru yeni mahallelerde
HABER YORUMLARI