YAZARLAR

Yüce Türk Ulusu çok partili hayata girdiğimizden bu yana örnek siyasetçi arayışı içinde tamı tamına bir 65 yılı geride bıraktı… Görünen odur ki daha nice yıllar da bu örnek siyasetçi arayışımız daha hepten sürüp gidecek kaygısı var içimizde.

Parlamento dışından Dışişleri Bakanlığı’na getirilen değerli Konya çocuğu Sayın Ahmet DAVUTOĞLU, Mevlana’nın diyarından, Konya’nın toprağından Hadimi Hazretleri’nin kucağından Taşkent’in Mihrap’ından çıkan o billur suyun özünden temizlenmiş yüreği ile Türkiye dış politikasına yön verdi, onur ve zenginlik getirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü Konya Milletvekili Adayı olarak şehrimize gelip Konya halkı ile kucaklaştı. Attığı her adımda söylemlerinin her kelimesinde muhataplarını incitmeme gayesi ile geleceğinden ışıklar veren bir üslup, güven ve etkin özellikler sergilerken, özlenen siyasetçi modelini de hep çize gelmiş oluyordu.

DAVUTOĞLU hinterlandının bir başka çocuğu da bizin Konya Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü makamından AKP’nin İl Başkanlığ’ına getirilen can dost Sayın Ahmet SORGUN da bir tesadüf değil bizim Torosların, Hadimi Hazretleri’nin ve de daha düne değin Hadim’in bir nahiyesi konumunda bulunan Taşkent’in Mihrabının o Billur suyunun ulviyeti kadar temiz yürekli Konya çocuğu olarak siyasetin içinde ahlaklı siyasetin örneğini sergilediler.

Sayın SORGUN BİR IHTİRASIN PEŞİNDE değil. Konya Milletvekilliğine soyunarak, bir İLKENİN HAMİSİ olarak AKP İl Başkanlığı’nda kalıp ahlaklı siyaseti yeğlemekle, geleceğin siyasetçilerine her şeyin koltuk olmadığını da göstermiştir.

İnanıyoruz ki AKP’nin Konya kanadı bu iki Toros çocuğu ile Türk siyaset tarihine de model olurlar…

TERÖR BELASI

ÜZÜM YEMEK DEĞİL

BAĞCI DÖVME HUYUNU

SERGİLEDİ..

Geçtiğimiz hafta ülke gündemi BDP’nin perde arkası kışkırtmaları ile yine tahrip edildi yine kana bulandı ve yine canın yongası Devlet ve Millet malı büyük zarar gördü ve Demokrasimiz derin bir yara daha aldı.

İnancımız odur ki yurt genelinde estirilen bu terör belası daha fazla yayılma ile daha çok mal ve can kaybına sebebiyet vermez de Cumhuriyet’in ilkeleri ile özleşmiş Devlet Otoritesinin sağlanması ile bu bela ve musibetlerin sonu getirilir.

Türkiye Cumhuriyeti güvenlik sistemi, gerek asker ve gerekse polis gücümüzün her türlü kanunsuzluğa karşı gelebilecek yüceliğe sahip olduğu evrensel bir gerçek olarak bilinmektedir.

ATATÜRK İlke ve İnkılâpları’nın sömel ve temelleri gerçek Demokrasiyi tesis ve yaşatmaya yeter de artar da. Türk Ulusu Orta Doğu’da bitip tükenmeyen terör belası ve başkaldırılarına emperyalist güçlerin kaş yapacağız ağızları ile göz çıkarma modellerine dış siyasetimizde dünyaya örnek eleştirilerimizle dile getirildiğine tanık olunmaktadır.

İşte bu güzel dış politikamızın mimarının bizim Konya’nın çocuğu DAVUTOĞLU imzasını taşımasından da kıvanç duymaktayız. Ülkemiz iç işlerinin de tıpkı dış politikamız örneği, hem de dünyaya ve hele İslam Alemi’ne örnek demokratik kavram ve kaidelerle rayına oturtulması temennimizi yeniler, yaklaşan Genel Seçimler’de gerçek anlamdaki partiler üstü siyasetin partiler siyasetinin önünde yerini alacak ruh ve beden sağlığı yerinde milletvekillerimizden oluşmasını diler, başta Sayın DAVUTOĞLU ve SORGUN’a ve de tüm seçilen halk temsilcilerine içtenlikle başarılar dileriz…

MEHMET ACARTÜRK

HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

O Konya siyasetinin duayeni merhum Haydar KOYUNCU’nun can dostu idi. Koyuncu ağabeyin cenazesinde ‘’TÜNEĞİMİZ DAĞILDI ‘’ ifadesi ile üzüntüsünü beyan etmişti.

Sevgili ACARTÜRK Rahman ve Rahim’e kavuşurken senin o tüneğin cennette yerinin olduğunu göreceksin.

Senin örnek iş ahlakın güven veren babacan kimliğin bu cemiyetin içinde bir abide olarak yaşayacaktır.

Merhum Mehmet ACARTÜRK’e rahmet ve kederli ailesine baş sağlığı dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > TOROSLARIN ÇOCUKLARI DAVUTOĞLU VE SORGUN ÖRNEK SİYASETİN TİMSALİ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.