YAZARLAR

***

“NE ceket kaldı, ne metelik cebinde ceketin… ‘Kurtaracağız’ diye geldiler, içine .ıçtılar memleketin.”

***

“BAŞBAKANIMIZIN doğduğu şehirler de mübarektir.”

Ve bu sözü söyleyen kişi bir bakan… Sayın başvekilimiz kaç yerde doğdu acaba?!

***

KÖPRÜDEN GEÇMEDİ…

Bilirsinizdir, bir türkü vardır:

“Köprüden geçti gelin…

Saçbağı düştü gelin” diye sürer.

Ama bizim gelinimiz 3. köprüden henüz geçemedi, geçmesi de az biraz gecikmeli olacak. Çünkü köprünün projede belirtilen güzergahın dışında yanlış bir yere yapıldığı ortaya çıkmış. Öfkelenen Bakan beyin imzasıyla o bölgedeki tüm imar planları iptal edilmiş.

Bu arada , köprü ve bağlantı yolları nedeniyle kesilen yüz binlerce ağacın da yok yere katledildiği anlaşılmış.

Sariyergazetesi.com’un haberine göre, temeli atılan ve ismi tartışma konusu olmaya devam eden 3. Köprü’nün imar planlarında ve projede belirtilen yerde yapılmadığı, yanlış bir güzergahta yapılmaya başlandığı belirlenmiş.

Ne zaman? Yüzbinlerce ağaç doğrandıktan sonra.

Yanlışlığın ortaya çıkmasından sonra, iki yıl önce “bu havaalanı Konya’ya yeter” deyip geçen hafta Bingöl’e yaptırdığı hava alanını Başvekil Erdoğan törenle ve bindirme kıtalar gösterisiyle açarken Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, köprü ve köprü güzergahıyla ilgili yapılan mevcut imar planlarının tamamını iptal etmiş.

Görüyor musunuz Belediye, Bakanlık, Başbakanlık birlikteliğini, ciddiyetini, ne denli hassas olduklarını…

“Vallahi Billahi pes doğrusu…

Skandal” falan demiyoruz.

Doğrusu bize bu layıktır!

İnanmıyorlarsa sorsunlar; cevabı, 40 bin Alevi yurttaşımızı kılıçtan geçiren Yavuz Sultan Selim Han’dadır!

***

TORBA YA DA KESE…

Türk Dil Kurumu’na göre “torba”; 1- Genellikle pamuk ve kıldan dokunmuş, türlü boy ve biçimde, ağzı büzülüp bağlanabilen araç, 2- Naylon poşet, 3- Er bezi, husye, testis, demek…

Haa, bir de “torba yasa” var.

TBMM’de gece yarıları geçirilen.

Örneğin; yasa dışı bahis ve şans oyunlarından tutun Türk Silahlı Kuvvetleri için, kadro ihdaslarından tutun aylıkların artırılması için, işten çıkarmalar ve işe almalardan tutun para cezaları veya afları için… Maaşlar, krediler, vesaireler…

Aklımıza şu geliyor:

Bizim kaç milletvekilimiz var?

Diyelim ki, beş yüz elli!..

Öyle “çakma” değil, “Hazreti Muhammed müslümanı” olarak soruyorum. Mümkün değil elbette, fakat getirin bu 550’yi, “torba yasa ne demek, bu yasalarda neler var?” deyin. Kaçı biliyor, ne kadar biliyor, doğru mu biliyor veya hiç bilmeyen kaç milletvekili var? Hani Samsun’un bir bayan mebusu demişti ya, “Anayasa’dan falan anlamam. Elimi kaldırır indiririm o kadar!”

Torba’nın adı bazı yerlerde “kese”dir. Ayrıca “Er bezi”, “husye” ve “testis” de denir.

Testis ve husye, kelime anlamıyla şöyle oluyor: 1-) Erkeklik hormonunu oluşturan erkek cinsiyet bezi, haya. 2-) Skrotum içerisinde birleşik tübüler bezlerden oluşan, spermanın yapıldığı kanalcıklarla bunlar arasında yer alan interstisyel hücrelerin bulunduğu organ, didimiş, haya, orşis, .aşak. 3-) Erkeklik hormonu ve sperma üreten erkek cinsiyet bezi.

Yani biz şimdi “bilmem ne yasalarıyla” mı yönetiliyoruz?

Cevabınızı duyar gibi oluyorum.

Ayıp oluyor mübarek günde!.

> Yeni Meram >Yazarlar > Torba
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.