Torku Jelifest

Toraman Cami temel atma töreni gerçekleştirildi

  • Giriş Tarihi: 15.07.2017 11:39
  • Güncelleme Tarihi: 11:39
Toraman Cami temel atma töreni gerçekleştirildi

Köprübaşı Mahallesi Şeyh Ulema Recepağa Ağa Caddesi'nde yapımına başlanılan 965 kişilik Toraman Cami'nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk, Toraman Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurcan Akça, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Köprübaşı Mahallesi Şeyh Ulema Recepağa Ağa Caddesi’nde yapımına başlanılan 965 kişilik Toraman Cami’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk, Toraman Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurcan Akça, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende ilk olarak Toraman Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurcan Akça söz aldı. Akça, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye katkılarından dolayı çok teşekkür ederek; “Hayırda yarışan bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için çok mutluyuz.”dedi. Ardından söz alan Karatay Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk hayırseverlerin yardımı ve Karatay Belediyesi’nin destekleri ile Toraman Cami’nin kısa sürede tamamlanacağına yürekten inandığını söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli yaptığı konuşmada Karatay’ın ve Karataylının hizmetin en güzeline layık olduğunu belirterek; Karataylıların en güzel evlerde oturmaya, en modern mimariye sahip camilerde ibadet etmeye layık olduklarını söyledi. Karatay’a 125 Bin ilave nufüs geleceğini bildiren Başkan Hançerli, artan nüfusa göre evler, okullar ve camiler inşa etmenin önemini vurguladı. Kentsel dönüşümde öncü bir belediye olduklarını belirten Başkan Hançerli gerçekleştirilen yapı kooperatiflerin Karatay’ın bütün çehresini değiştirdiğini söyledi. Başkan Hançerli yapılan bütün çalışmaların daha modern daha güzel bir Karatay için devam edeceğini söyledi.

Toraman Cami temel atma töreni Karatay Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk’ün gerçekleştirdiği dua eşliğinde atıldı.> Yeni Meram >Konya > Toraman Cami temel atma töreni gerçekleştirildi
HABER YORUMLARI