Torku Jelifest

TÖMER öğrencileri Selçuklu’yu çok sevdi

  • Giriş Tarihi: 6.12.2016 13:26
  • Güncelleme Tarihi: 13:26
TÖMER öğrencileri Selçuklu’yu çok sevdi

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 60’dan fazla ülkeden Konya’ya gelen yabancı öğrenciler ile bir araya geldi.

Selçuklu Belediyesi Şehrimi Tanıyorum etkinliği kapsamında yıl içinde binlerce misafire Konya’yı ve Selçuklu’yu tanıtıyor. Etkinlik kapsamında 60 ülkeden Konya’ya gelen, Selçuk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri için şehrimi tanıyorum etkinliği düzenlendi. Şehir gezisinin yanı sıra Sille ve Kelebekler Vadisi’nin de ziyaret edildiği etkinliğin son adresi Selçuklu Belediyesi hizmet binası oldu.

Konya’nın sosyal, kültürel ve tarihi özelliklerinden bahseden ve Selçuklu Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Şehrimizde sizi misafir etmek büyük bir gurur. İnşallah Konya’dan iyi anılarla ayrılırsınız. Konya hem şehirleşme hem de yaşam kültürü açısından Türkiye’deki en güzel şehirlerden birisidir” dedi.

Öğrencilere birbirinizle olan iletişimi mutlaka sağlayın ve irtibatınızı koparmayın tavsiyesinde bulunan Başkan Altay,“Dünyanın birçok coğrafyasından gelip burada bir araya gelmeniz çok önemli. Böyle bir arkadaş topluluğunu bulmak, böyle bir fırsat elde etmek her zaman nasip olmaz. Her ülkeye gittiğinizde telefon açabileceğiniz bir arkadaşa sahip olabilirsiniz. Bunu iyi değerlendirin. Ayrıca Türkiye’de de her şehirden arkadaş edinmeye çalışın. Bu sizin için çok önemli bir sosyal avantaj ortaya çıkarır. Burada TÖMER’de çok önemli bir görev yürütüyor. Bu nedenle hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrimi Tanıyorum ekinliği ile Konya’yı farklı bir açıdan tanıma fırsatı bulduklarını ifade eden yabancı öğrenciler, “Konya’da olmaktan dolayı çok mutluyuz. Burası sakin ve huzurlu bir şehir. Misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

TÖMER öğrencileri ziyaretin ardından Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile fotoğraf çektirdi.> Yeni Meram >Konya > TÖMER öğrencileri Selçuklu’yu çok sevdi
HABER YORUMLARI