YAZARLAR

Nedendir bilmiyorum; ama iki toplu konut hamlesinde de Seydişehir şansızlık yaşadı. Ne yazık ki toplu konutta başarılı olamadık.

Belediye öncülüğünde kurulan 5 Ağustos Yapı Kooperatifi istenilen sonucu vermedi, geride birçok mağdur bıraktı.

TOKİ’nin başlattığı 384 konutluk projede 10.04.2007 tarihinde yer teslimi yapılan evlerin tamamlanma tarihi 19.06.2008 iken, ne yazık ki 2010 yılının sonlarına doğru evler teslim edilebildi.

Evlerin teslimi ile birlikte ortaya çıkan eksiklikleri ve yapım hatalarını TOKİ sakinlerinin daveti üzerine yerinde inceleme yaparak sizlerle paylaşmıştım.

Evlerde tespit ettiğim eksiklikleri tek tek yazarak vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini de dile getirmiştim.

TOKİ YETKİLİLERİ DUYARSIZ KALMADI

Bahse konu yazımın ardından TOKİ yetkililerinin gelerek eksiklikleri ve aksaklılıkları yerinde tespit ettiğini, vatandaşların taleplerine göre eksiklikleri, aksaklıkları gidermeye başladığını bir grup TOKİ sakininin ziyaretime gelmesi ile öğrendim.

Yatırım büyük, elbette eksiklikler olabilir, şikâyetimiz yetkililerin duyarsız kalmasıydı. Ancak gerekli duyarlılığın gösterilmeye başlanmasını önemsiyorum.

VATANDAŞLAR MEMNUN

TOKİ yetkililerin bizzat gelerek vatandaşlarımızın taleplerini dinlemesinin, orada yaşayan yüzlerce insanı memnun ettiğini, teşekkür etmek için gelen sakinlerden öğrendim.

Anladım ki halkımız kendisinin dinlenmesini, ciddiye alınmasını istiyor. Burada TOKİ yetkilileri belki çok şey yapmadı; ama dinlemesi, gönülleri alması vatandaşlarımızı oldukça memnun etmiş.

GÖREVİMİZİ YAPTIK

TOKİ’nin kendileri ile ilgilenmesinin ardından teşekküre gelen vatandaşlarımıza ben de teşekkür ediyorum.

Bizler sadece görevimizi yapıyoruz. Yıllarca bu işten ekmek yedik, geçimimizi temin ettik. Elbette sizlerin sesi olacağız.

Bizim de kaderimiz bu. Genelde gazeteciler sevilmez, sebebi ise yaptığımız haberlerde ve yazılarımızın birçoğunda eleştiri yapmamız.

Başta eleştirilere maruz kalanlar, daha sonra ise yakınları bizleri eleştirir sevmez.

Öncelikle şunu ifade etmeliyim. Kendi adıma konuşuyorum. “İnsanların sevmesinden ziyade, güvenmeleri önemlidir.”

BELEDİYENİN HAKKI TESLİM EDİLMELİ

Toplu Konut İdaresi talep ettiği zaman belediyeler oturma ruhsatı vermek zorunda.

Seydişehir Belediyesi de istenen oturma ruhsatını verdi.

Ancak evlerin bodrumlarını su basıp çamur deryaları evlerin kapısına dayanınca imdada yine belediye yetişti.

Belediye ekipleri kısa süre içinde tüm imkânlarını seferber etti, gerekli çalışmaları yaptı. TOKİ sakinleri tarafından belediyenin hakkı teslim edilmeli.

HER YENİ EVDE SORUNLAR OLUR

TOKİ sakinleri de biraz sabırlı olmalı. Çünkü her yeni evde sorunlar olabilir. Temennim eksiklikler, aksaklıklar önümüzdeki sıcak havalarda tamamen giderilir, vatandaşlarımızda mutlu ve huzurlu bir şekilde evlerinde oturur yaşamlarına devam eder.

> Yeni Meram >Yazarlar > “TOKİ sakinlerinden teşekkür”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.