Torku Jelifest

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru şartları…

  • Giriş Tarihi: 14.12.2019 21:40
  • Güncelleme Tarihi: 21:40
TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru şartları…

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek TOKİ sosyal konutlarına sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntılar belli odlu. Peki TOKİ başvuruları ne zaman, başvuru şartları neler? İşte TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili merak edilenler...

Düşük taksitli konut almak isteyen vatandaşlar için TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesi hakkında ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. TOKİ konut projesi ile aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi imkanı sunulacak. Peki TOKİ sosyal konut başvurusu ne zaman başlayacak?

100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında talepler toplanacak.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.

Başvuru toplanacak projeler ve başvuru dönemleri ekli tabloda ilan edilmiştir. (Başvuru toplanacak proje listesi yeni projelerin ilave edilmesi ile birlikte güncellenecektir.)

Başvuru Bedeli 2+1: 500.- TL
Başvuru Bedeli 3+1: 1.000.-TL

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlarımız”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Genel > TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru şartları…
HABER YORUMLARI