Ruşeym Torku

TMMD’den İlk Toplantı

  • Giriş Tarihi: 22.07.2013 14:39
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
TMMD’den İlk Toplantı

Türk Milli Merkezi Düşünce Topluluğu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk Milli Merkezi Düşünce Topluluğu Konya İl Yürütme Kurulu kendi kalonunda yaptığı toplantıda önemli kararlar aldı.

Yapılan açıklamada, “Tarihin bu dönemecinde Türk Milleti adına hareket edenleri uyarıyoruz! Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlık hakkına sahip herkes, etnik yapı, din, dil, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin, eşit haklara sahiptir, ayrıştırılamaz. Türk milletinin şerefli ve onurlu mensubudurlar.

Ayrıcalık talebinde bulunanlar, ayrı toprak, ayrı devlet, federasyon, özerklik hayali kuranların önünde sadece iki seçenek vardır. Ya bu ülkeyi terk edecekler veya Anadolu coğrafyasından, Türk kimliğini silecekler.” Denildi.

Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerin bunu siyasi manevralarla, terörle, masa başında gerçekleştirmesinin imkânsız olduğuna da dikkat çekilen açıklamada, “ Bu devletin sahibi olan, Türk milleti bu devleti, birilerin lütfüyle kurmamıştır. Bir bedeli vardır. Bu bedeli ödemeyi göze almadan, bu ülkenin çakıl taşına dokunamazlar, dokunamayacaklardır.” İfadeleri kullanıldı.

TMMD’nin hiçbir siyasi kuruluşla organik bağının bulunmadığı vurgulanan açıklamada,

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk milletinin mensubu olmakla gurur ve huzur duyan vatandaşlarımızla bütünleşmek için, Türk milletini birliğe, bütünlüğe, Şerle mücadeleye davet ediyoruz. Milletimizin, devletimizin, vatanımızın ve şanlı bayrağımızın Dünya durdukça yaşaması için, Aziz milletimizi birlik ve bütünlüğe çağırıyoruz.” Diye belirtildi.

Merkezi Ankara’da bulunan topluluk, ayrıca, “Bu ülkede sağ, sol, etnik farklılık, din ve mezhep ayrılığı sorun olmaktan çıkmıştır. Bu ülkede, iki taraf oluşmuştur. Ne mutlu türküm diyebilenlerle, Müslüman Türk milletini, Türk kimliğini Anadolu coğrafyasından silmek isteyenler; Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri vardır. Bir de gaflet delalet ve hıyanet içinde olanlar.” Açıklamasını yaptı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > TMMD’den İlk Toplantı
HABER YORUMLARI