Ruşeym Torku

Tıp Bayramı’nı Buruk Kutladılar

  • Giriş Tarihi: 13.03.2014 17:28
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Tıp Bayramı’nı Buruk Kutladılar

Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, “14 Mart, bizim için keşke bayram coşkusu ve..

Why Note!?

Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, “14 Mart, bizim için keşke bayram coşkusu ve sevinci ile kutlayabileceğimiz bir tarih olsaydı. Fakat bu anlamlı günü sağlık çalışanları değil, sağlık çalışanlarını sorunlar yumağı içinde bırakanlar kutlayacak” dedi.

Üyeleri ile birlikte Meram Eğitim Araştırma Hastanesi önünde basın toplantısı yapan Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, 2013’ün Ocak ayında yeni bir bakanın göreve başladığını belirterek, “Ama o da eskisini artmadı. Çalışan hakkını hukukunu gündeme getirmedi. Çalışanın sorunlarına kulak tıkadı. Siyasetin gölgesinde, makam koltuklarına sırtlarını dayayarak sendikacılık yapanlar ise Bakanla Pinpon oynamayı, bakan yardımcısının peşinde kukla gibi gezmeyi marifet saydı. Çalışanlara hizmet etme yerine fotoğraflarla gözdağı vermeyi iş sandı.Son yapılan toplu sözleşmede mücadele dururken, müzakere devam edecekken Memur-Sen hemen imzayı attı. 500 bin sağlık çalışanının toplu sözleşmeyi zararla kapatmasına neden oldu. Kamu çalışanlarının iki yılı heba edildi. İş yükü sürekli arttırıldı. Kâr etmemiz lazım, çok çalışın. Modern kölemiz olun denildi. Aile hekimine hastanede nöbet geldi. Aile hekimlerine 200’e yakın görev verilirken ücretleri çeşitli bahanelerle sürekli düşürüldü. Asistanlar 36 saat nöbet gibi insanlık dışı uygulamalara maruz kaldı.Bir kanunla özelde çalışanlar devlet memuru yapılırken, her ne hikmetse devlet kurumlarında hizmet veren kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına, vekil ebe hemşirelere ve 4/C’lilere bu hak tanınmadı” dedi.

“14 Mart, bizim için keşke bayram coşkusu ve sevinci ile kutlayabileceğimiz bir tarih olsaydı” diyen Olgun, “Fakat bu anlamlı günü sağlık çalışanları değil, sağlık çalışanlarını sorunlar yumağı içinde bırakanlar kutlayacak. Yine süslü sözler, hamaset dolu mesajlar işiteceğiz. Biz bunlara kanmayacağız. Hani diyorlar ya lafa değil icraata bakın diye Bizde icraata bakıyoruz, Bize bayramı zehir edenlere ve bayramı kutlamamıza mani olanlara hakkımızı helal etmiyoruz. 14 Martta yılın doktorunu seçip 15 Martta tüm sağlık çalışanlarına sırtlarını dönenlere sağlık çalışanları hesap soracaktır” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tıp Bayramı’nı Buruk Kutladılar
HABER YORUMLARI