YAZARLAR

Soyadınız gibi yüreğinizin de ak olduğunu kanıtladınız.

Ulusal bayramlarda şehrin tüm gösteri panolarında, yıllardır hasretini çektiğimiz bir görüntüyü bizlere gösterdiniz.

Cumhuriyetimizi kuran, hepimize bu günleri yüce tanrının kendisine verdiği güçle yaşatan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, cumhuriyeti kuran kadronun tamamını gösteren afişi, Konya’nın her tarafına şimdiye kadar kimsenin gösteremediği bir vefa örneği vererek, hem şehitlerimizin, hem gazilerimizin, hem de Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızın emeklerine saygı gösterip onlara çok şey borçlu olduğumuzu büyük bir yüreklilikle gösterdiniz.

Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı bazılarının yaptığı gibi gösteri panolarında; elbise, gömlek, kravat reklamına çıkmış mankenler gibi kendini gösterip, bugünlere bizleri kavuşturanları yok sayarak, kutlanmamalıdır. Tıpkı sizin yaptığınız, örnek olduğunuz biçimde Atatürk’ün isminden, resminden, yanında yer alan vefakar ve cefakar kadroyu da unutmadan kutlanmalıdır.

Astığınız tüm afişleri gözyaşlarımla gezdim. Sağ olun, var olun sayın başkanım.

Tüm Türkiye’ye hayvanlara verdiğiniz önemle, onlara “Yaratılanı yaratandan ötürü severim “ duyguları ile yaklaşarak örnek oldunuz.

Bu sessiz canların çığlıklarını duymanız; insan olarak yaratılmanın erdemini yüreğinizde taşıdığınızı göstermişti zaten.

İki yıldır gözyaşı dökmeden, kapılarda acı bir haber duyma endişesi taşımadan, trafik kazası geçiren, aç kalan, susuz kalan, dövülen, işkence edilen, avcılarca vurulup kanadı kırılmış, uçamayan, evde, işyerinde, evin çatısında hapsolmuş, sahibince terk edildiği için ne yapacağını şaşırmış tüm hayvanlara ulaştım. Bu bizim için inanın bir devrimdi.

Tüm derneklere anlattığımızda inanamıyorlar ve bu yüreği taşıyan belediye başkanı var mı? Gerçek mi? diye soruyorlar.

Evet sayın başkanım! Size bir de özür borçluyum. Konya’ya yapılan yaya üst geçitlerini eleştirmiş ve yer üstü – yeraltı metroların, Konya’ya yakışacağını, kırmızı ışıkta durmasını bir türlü öğrenemeyen yayaların bu üst geçitleri de kullanmadıklarını yazmıştım.

Fakat bu üst geçitlerin hemen hemen tamamının okulların önlerine yapıldığını tüm öğrencilerin, okul çıkışlarında bu üst geçitleri güvenle kullandıklarını tek tek dolaşarak gördüm. İşte bu nedenle haksız yere eleştirdiğimi fark ettim ve özür diliyorum.

Ülkesini seven, halkını seven, hizmet etmeyi ibadet gören sadece insana değil tüm canlılara ulaşan, birlik ve beraberliğin simgesi olan ulusal ve dini bayramları aynı inançla ayırım yapmadan kutlayan, Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını da unutmayan Sayın Tahir Akyürek; yolunuz hep aydın, yüreğiniz ak, hizmetleriniz kalıcı olsun ki sizi de saygı ve sevgiyle ansınlar.

Bayramlarımızın birlik ve beraberliğimizin simgesi olduğunu unutmadan, unutturmadan, kesintiye uğratılıp, düşmanlarımızı sevindirmeden kutlanması dileğimizdir.

> Yeni Meram >Yazarlar > TEŞEKKÜRLER SAYIN TAHİR AKYÜREK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.