YAZARLAR

“9 Nisan 2012 tarihli kaleme aldığım “Eti Alüminyum’a Teşekkür Geç Kalmasın” başlıklı yazımda gerek kendi bünyesinde, gerekse Seydişehir’e önemli yatırımlar ve hizmetler yapan Eti Alüminyum, özel ve kamuya ait olan talepleri de yerine getirdi.

Bu konuda Cengiz ailesine Seydişehir adına teşekkür etmemiz gerektiğine dikkat çekmiş, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinin resmi açılışı sırasında “AK Parti İlçe Teşkilatı” çok iyi hazırlanmalı, isteklerimiz ve taleplerimizi açılışa gelecek devlet büyüğümüze iletilecek özenle hazırlanmış bir dosya sunulmalı, diyerek görüşümü bildirmiştim.

İKİSİ DE GERÇEKLEŞMEDİ

Cengiz ailesine, Seydişehir’e sunduğu başta Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi binası ve diğer hizmetleri için Seydişehir adına temsilcilerden oluşan bir heyetle teşekkür ziyareti yapamadık.

Ayrıca AK Parti İlçe Teşkilatı fakülte binasının açılışında ne yazık ki gerekli kalabalığı toplayamadı ve sınıfta kaldı.

Seydişehir’ in 31 köyü 8 beldesi var, parti teşkilatı olarak her köyden ve beldeden bir minibüs partili çağrılsa yaklaşık 800 kişi, ilçe merkezinden de ortalama 200 kişi çağrılsa bin kişi ederdi.

Ama ne yazık ki devasa bir yatırımın açılışına Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın gelmesine rağmen katılımın bu kadar düşük olması sorgulanmalı, başarısız olanlar da bunun hesabını vermeli.

Oysa Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın ziyareti sırasında sürenin çok kısa olmasına rağmen Seydişehir’deki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar Günaydın Dinlenme Tesisleri önündeki karşılama törenine davet edilmiş, Bakan Yıldırım çok büyük bir kalabalıkla karşılanmış, Seydişehir üzerine düşeni yapmıştı. Gelinen noktada hem Eti Alüminyum’a teşekkürde geç kaldık, hem de fakültenin açılışına gerekli ilgiyi gösteremedik.

BÜYÜK BİR YATIRIM DAHA

Bütün bu olumsuzluklara rağmen Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, fakültenin açılışında yaptığı konuşmada “Sağlık Bilimleri Fakültesi binasını” yapma sözü verdi.

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi binasının yaklaşık 9 milyon liraya mal olduğu göz önüne alınırsa, Sağlık Bilimleri fakültesi inşaatı da bir o kadar paraya mal olacak demektir.

Üniversite öğrencilerinin yerleşim birimlerine yaptığı ekonomik katkı göz önüne alınırsa, yediden yetmişe bu yatırımı yapanlara teşekkür etmeliydik.

HAKSIZLIK YAPILDI

Hatırlanacağı üzere Seydişehir Kampus alanına Mera vasfında olan 180 bin metrekare arazi kazandırılacağı zaman 40 bin lira civarında ot parasını toplayamadık. Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ın devreye girmesi ile hayırseverler bağış yapmış para toplanarak maliyeye yatırıldıktan sonra kampüs alanına ilave yapılan 180 bin metrekare arazi ile toplam 300 bin metrekare alana sahip olarak rahatlıkla üniversite kurulabilecek bir alan kazandırılmıştı.

Mühendislik fakültesi açılışı sırasında belediye başkanının yaptığı bu önemli hizmeti ve diğer hizmetleri göz önüne almayan Fakülte yönetimini eleştiriyorum.

Bu konuda başkana haksızlık yapıldı, fakülte yönetimi bunu nasıl telafi eder bilmem, ama bir şekilde telafi etmeli, zira önümüzde daha yapacak çok işimiz var.

BAŞKANA ÇAĞRI

Eti Alüminyum’a teşekkür konusunda geç kaldık, bu durum Seydişehir’in ahde vefasına yakışmıyor.

Belediye Başkanın öncülüğünde Eti Alüminyum A.Ş. yönetimine geç de olsa teşekkür ziyareti yapılmalı.

Ahde vefa gösterilmeli.

> Yeni Meram >Yazarlar > TEŞEKKÜR BİLE EDEMEDİK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.