Torku Jelifest

Teröristlerin hain tuzağı 1 çocuğu yaraladı

  • Giriş Tarihi: 24.10.2015 19:07
  • Güncelleme Tarihi: 19:07
Teröristlerin hain tuzağı 1 çocuğu yaraladı

Şırnak Silopi'de, kazdıkları hendeklerde polis ekiplerine tuzak kuran terör örgütü PKK mensuplarının infilak ettirdiği el yapımı patlayıcı bir çocuğun yaralanmasına neden oldu.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’lı teröristlerce bir hendeğe tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir çocuk yaralandı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Dicle ve Ofis mahallelerinde terör örgütü PKK mensuplarınca açılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, hendeklerdeki patlayıcıların temizlenmesi için operasyon düzenlendi.

Bu sırada teröristlerce güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Polis ekiplerinin karşılık vermesi üzerine ara sokaklara kaçmaya çalışan teröristler bir hendeğin içerisine tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi.

Patlamada bir çocuk yaralandı.

Yaralı çocuk kaldırıldığı Silopi Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Olayla ilgili 2’si 18 yaşından küçük 3 kişi gözaltına alındı.

Bu arada güvenlik güçlerince olay yerine yakın bir evde yapılan aramada 11 basınçlı ve parça tesirli el yapımı patlayıcı ve 4 av tüfeği ele geçirildi.

İki mahalledeki barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılmasının ardından cadde ve sokaklar yeniden ulaşıma açıldı.> Yeni Meram >Türkiye > Teröristlerin hain tuzağı 1 çocuğu yaraladı
HABER YORUMLARI