YAZARLAR

Yeryüzüne çıkartıldığı 2000 yılından bugüne Seydişehir’in gündeminde olan Termal su tam 14 yıldır yatırımcı bekliyor.

Kamuoyu her yıl bir yatırımcı bekledi. 10 yıl boyunca Kavak Köyü halkı yatırımı biz kendimiz yapacağız dedi. İlkel şartlarda bir havuz yapıldı ama sonuç hüsran oldu.

2010 yılında Seydişehirli iş adamları termal suyu kiralayınca yatırım yapılacağı ümidi oldukça kuvvetlendi.

Yatırımın Kavak Köyü’ne yapılması için iş adamları çalmadık kapı bırakmadı, bütün imkanları zorladı. Ama ne yazık ki istenilen sonuç bir türlü elde edilemedi.

Artık, bu aşamadan sonra suçlu aramanın bir anlamı yok.

BAŞKANIN GAYRETİ

Evet tam 14 yıldır Seydişehir’in gündeminde olan Termal Tesis yatırımında sona gelindi.  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yatırımı yapacak Dursun Çelmeli, Abdurahim Türkoğlu, Bayram Çelmeli, Mustafa Çelmeli ve Mustafa Türkoğlu ile Dağtur dinlenme tesislerinde bir araya geldi.

Başkan Tutal’ın temelin atılması konusunda yatırımcılara nasıl ısrarcı olduğuna bizzat şahit oldum.

İlçenin marka değerini artıracak bu yatırıma artık başlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan; şayet temeli bir an önce atmaz iseniz kamuoyu sizlerden ümidini kesecek şeklinde açık ve net konuştu.

Toplantıya katılan iş adamlarımız, Dursun Çelmeli, Abdurahim Türkoğlu, Bayram Çelmeli, Mustafa Çelmeli ve Mustafa Türkoğlu, başkan Tutal’ın ricasını kırmadı ve 2015 yılı Bahar aylarında tesisin temelinin atılacağı sözünü verdiler.

Tam 14 yıldır ha bugün ha yarın temel atılacak diye beklenen yatırımın gerçekleşecek olması Seydişehirli olarak Başkan Tutal ve beraberindekileri oldukça memnun etti.

İlk etapta 27.000 metrekare alana kurulacak tesisler, ileriki yıllarda 100.000 metrekareye çıkarılacak.

Tesisin projesini gördüm. Türkiye de bir çok tesiste kalmış biri olarak, hazırlanan projeden çok etkilendim. Tesis modern ve göz dolduran bir işletme olacak.

Doğrusu yatırımcılar her detayı fazlası ile düşünmüş. Kısaca bu yatırım Seydişehir’in marka değerini artıracak.

Alınan sonuçtan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın emeğinin çok büyük olduğu bir gerçek.

Hem Başkan Mehmet Tutal’a hem de iş adamlarımız Dursun Çelmeli, Abdurahim Türkoğlu, Ali Osman Topaç, Bayram Çelmeli, Mustafa Çelmeli ve Mustafa Türkoğlu’ ne teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum.

BAŞKANIN MUTLULUĞU

Gelinen noktada mutluluğu gözlerinden okunan ve o anki görüşlerini dile getiren Başkan Mehmet Tutal;

Termal tesis,  Seydişehir kamuoyunun uzun süredir beklediği bir yatırım, kamuoyu uzun süredir bu yatırımı bekliyordu, sağ olsunlar yatırımcılarımız, Dursun Çelmeli, Abdurahim Türkoğlu, Ali Osman Topaç,  Bayram Çelmeli, Mustafa Çelmeli ve Mustafa Türkoğlu, ricamızı  kırmadılar ve 2015 yılının bahar aylarında tesislerin temelini atacaklarını açıkladılar.

                Gelinen sonuçtan memnunum, yatırımcılarımıza şimdiden teşekkür ediyorum ve yatırım Seydişehir’ e hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

14 yıldır kamuoyunun merakla beklediği yatırım gerçekleşiyor,

Yani; Termal Tesis Seydişehir’de hayaldi gerçek oluyor.

> Yeni Meram >Yazarlar > Termal Tesis, Hayaldi gerçek oldu;
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.