Torku Jelifest

TEOG sınav sonuçları açıklandı – 2016 TEOG sonuçları

  • Giriş Tarihi: 8.06.2016 17:53
  • Güncelleme Tarihi: 17:54
TEOG sınav sonuçları açıklandı – 2016 TEOG sonuçları

TEOG sınav sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonuçlarının ardından öğrenciler Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) açıklanmasını bekliyorlar. 2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek için haberimizdeki linke tıklamanız yeterli.

TEOG sınav sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonuçlarının ardından öğrenciler Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) açıklanmasını bekliyorlar. 2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek için haberimizdeki linke tıklamanız yeterli.

2016 TEOG sonuçları açıklandı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için 8. sınıflara yapılan TEOG sınav sonuçları açıklandı. 1 milyonun üzerinde öğrencinin 27-28 Nisan tarihlerinde katıldığı TEOG ikinci dönem ortak sınavları, yurtiçinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda; yurtdışında ise 15 merkezde ve 21 okulda düzenlendi. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alındı. Sınav sonuçları bugün yani 8 Haziran Çarşamba günü E-Okul üzerinden açıklandı. 1 milyon 200 bin öğrencinin heyecanla beklediği sonuçlar E-Okul’dan görülebilecek. TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için haberimizdeki linke tıklamanız yeterli…

 

TEOG SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLA 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 27-28 Nisan 2016 ve 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 8 Haziran 2016 tarihinde tamamlandığı vurgulanarak, “Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir” denildi.

teog-sinav-sonuclari-aciklandi-2016-teog-sonuclari-2

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

*Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.
*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.
*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.
*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.
*8’inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.
*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

Lise hayatımızda önemli bir yere sahip olan bu dönem oldukça önemlidir. İş hayatımızı, arkadaşlık hayatımızı ve en derinden etkileyen olayların bu zamanda yaşanması nedeni ile insanların yaşamında bu dönemi oldukça büyüktür. İnsanların yaşamından bu kadar öneme sahip olan bu dönemde lisemizi iyi seçmeliyiz. Lise hayatı sayesinde elde edecek olduğumuz başarı ile bizler üniversite seçimi ve de bölüm seçimi de yaparız. İyi bir lise demek iyi bir üniversite ve iyi bir meslek iyi bir gelecek demek olduğu için çocukların küçük yaşlarda hayatlarında meydana gelen çeşitli sınavlardan başarılı olmaları gerekir. eğitim öğretim alanında sistem olarak gerçekleştirilen çeşitli değişiklikler sonucunda artık ilkokul eğitimi dört yıl ve ortaokul eğitimi de dört yıl olmuştur. Dörder dörder oluşturulan bu eğitim sisteminin son dört yılında yani sekizinci sınıf öğrencilerinin katılım sağlamış olduğu bu dönemde öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlara girmişlerdir.

TEOG adı verilen bu sınavda yeteri kadar başarı sağlayabilmeleri için öğrencilerin bu sınavlardan iyi not almaları gerekir. Temel dersleri olan matematik, Türkçe, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen ve teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere toplam altı farklı dersten sınava girerler. Kasım ve nisan aylarında iki oturum şeklinde yapılan bu sınav iki güne bölünmüştür. Yani öğrenciler ilk gün üç dersin ikinci gün de geriye kalan diğer üç dersin sınavına girerler. Girecekleri bu altı dersten her birinden yirmi soru sorulur. Bu yirmi sorunun her biri için yapılan yanlış cevap doğruları götürmeyecektir. En son olarak nisan ayında yapılan TEOG sınavının sonuçları henüz daha açıklanmamıştır. Binlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise belirli değildir. Kasım ayında yapılan TEOG sınav sonuçları sınavdan elli gün sonra açıklanmıştı. Yine aşağı yukarı bu zaman dilimi sonrasında TEOG sınav sonuçları açıklanabilir. TEOG sınav sonuçları açıklandığında öğrenciler TEOG sınav sonuçlarını öğrenebilmek için e-okul sistemine giriş yapabilirler. İnternetten e-okula girerek kolayca TEOG sınav sonuçlarını öğrenebilirler.> Yeni Meram >Eğitim > TEOG sınav sonuçları açıklandı – 2016 TEOG sonuçları
HABER YORUMLARI