Torku Jelifest

Tenisin nabzı İstanbul’da atacak

  • Giriş Tarihi: 28.03.2015 17:32
  • Güncelleme Tarihi: 17:32
Tenisin nabzı İstanbul’da atacak

İstanbul’da 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open tenis turnuvası için geri sayım sürüyor.

Mutlu Akü

Roger Federer ve Grigor Dimitrov gibi dünyaca ünlü sporcuları ağırlayacak turnuvada, milli tenisçi Marsel İlhan da ay-yıldızlı formayla korta çıkacak.

Organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin artık uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma noktasında kendini ispatladığını belirterek, “Sporda marka ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Bakan Kılıç, Türkiye’nin, düzenlediği bu tür organizasyonlarla dünya sporunun cazibe merkezi haline geldiğine de vurguladı. Tesisleşme hamlesi başlatırken, “Tesis yapmak yetmez, o tesisin içinin dolması lazım” anlayışıyla yola çıktıklarını kaydeden Kılıç, TEB BNP Paribas İstanbul Open’a ev sahipliği yapacak Koza World of Sports Arena’nın bu anlayışta bir tesis olduğunu dile getirdi.

‘Türkiye’nin tanıtılması için çok önemli bir adım’

Organizasyonda yer alacak Marsel İlhan ise Federer ile aynı kortta mücadele verecek olmanın heyecanı ile turnuvada üst turlara adını yazdırmayı hedeflediğini vurguladı.

İstanbul’da tenis şölenini izlemeye gelecek taraftarların da kendisini destekleyeceklerine inandığını belirten milli tenisçi, “Bu organizasyon sayesinde Türkiye uluslararası arenada isminden bahsettirecek. Bunda hem Roger Federer’in gelmesinin etkisi var hem de düzenlenen organizasyonun muhteşemliğinin. Türkiye’nin tanıtılması için çok önemli bir adım olacak” ifadelerini kullandı.

Marsel İlhan, tenis sevgisinin genç kuşaklara aşılanması gerektiğini, tenis sporuna ilgi duyan gençlerin mutlaka bu turnuvayı izlemesi gerektiğini söyledi. Milli sporcu, çocukların ve gençlerin maçları izledikten sonra daha çok tenis oynamaya başlayacağını ve kendisinin de alacağı iyi sonuçlarla bu ilginin artacağını ifade etti.> Yeni Meram >Spor > Tenisin nabzı İstanbul’da atacak
HABER YORUMLARI