Ruşeym Torku

Temsili Sancak Konya’da

  • Giriş Tarihi: 28.04.2014 17:37
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Temsili Sancak Konya’da

57. Alay Birliğini anma etkinlikleri çerçevesinde, 25 Nisan Cuma günü Conkbayırı’nda Marmara Üniversitesi öğrencileri tarafından..

Why Note!?

57. Alay Birliğini anma etkinlikleri çerçevesinde, 25 Nisan Cuma günü Conkbayırı’nda Marmara Üniversitesi öğrencileri tarafından Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencilerine devredilen 57. Alay Birliğinin temsili sancağı, öğrenciler tarafından Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e teslim edildi. Valilik meydanında düzenlenen törene Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Kar, Genel Sekreter Doç. Dr. Zekeriya Mızırak, dekan ve akademisyenler ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “Bugün burada acı bir hatıranın bu toprakları bizlere emanet eden atalarımızın hatırasına saygıyla eğilmek ve bundan 99 yıl önce yaşanmış bir süreçle, dedelerimizin bizlere barışı ve huzuru ne tür zorluklarla devrettiklerini gösteren Çanakkale savaşı temsili sergisinin önündeyiz. Çanakkale savaşında önemli bir yer tutan 57. Alay’ın hatırası olan temsili 57. Alay sancağının gençlerimize aktarılması ve farkındalık oluşturulması yönünde devletimizin almış olduğu kararla bu kıymetli sancak her yıl bir üniversitede sergilenmektedir. 2 gün önce Çanakkale’de üniversitemiz öğrencilerine tevdi edilen temsili alay sancağının üniversitemize teslim edilme törenine hoş geldiniz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Temsili Sancak Konya’da
HABER YORUMLARI