Torku Jelifest

Telefon dolandırıcılarının en küçük kurbanı oldu

  • Giriş Tarihi: 20.01.2016 18:14
  • Güncelleme Tarihi: 18:14
Telefon dolandırıcılarının en küçük kurbanı oldu

Adana'nın Çukurova ilçesinde 10 yaşındaki bir çocuk, babasının cezaevine gireceğini söyleyen telefon dolandırıcısına 5 bin lira tutarında altını kaptırdı.

Adana’da, kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, babasının hapse gireceğini söyleyerek korkuttuğu 10 yaşındaki F.C.Y.’den evdeki 5 bin liralık altını alıp kaçtı.

Olay, Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Anne Arzu ve baba Bekir Y. sabah işe gittikten sonra 10 yaşındaki çocukları F.C.Y., evde yalnız kaldı. Saat 12.00 sıralarında dolandırıcılar ev telefonunu aradı.

”PARMAK İZİ ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ”

Telefonu açan F.C.Y.’ye telefondaki kişi, kendisinin polis olduğunu söyleyerek, “Öncelikle sakin olun. Dün akşam Adana’da bir kuyumcu soyuldu. Polis kuyumcuda yaptığı incelemede sizin babanızın kimliğini buldu. Babanızın adı Bekir Y. Biz şimdi bu soruşturmayı yürütüyoruz, çok gizli bir soruşturma. Bu soygunu sizin babanızın yapmadığını biliyoruz ancak yüklü miktarda altın çalınmış. Babanız cezaevine girecek. Bu nedenle evde ne kadar altın varsa parmak izi çalışması yapacağız. Bu nedenle onları bize vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde babanız hiç işlemediği suçtan cezaevine girebilir. Yanımızda savcı bey de var. Soruşturmayı o yürütüyor” dedi.

ANNESİNİN ALTIN GÜNÜ ALTINLARI

Bunun üzerine F.C.Y., “Evde annemin günden sonra aldığı altınlar var onları vereyim” dedi. Sahte polis, çocuğa telefonu kapatmaması gerektiğini söyleyip eve bir kişi gönderdi. Çocuk bu arada evdeki bütün altınları toplayıp eve gelen kişiye verdi.
ÇOCUK, HAKİM DAYISINI ARADI
Çocuk 5 bin lira değerinde altını verdikten sonra konuşmalar arasında savcının da olduğunu duyduğu için olayı hakim dayısını telefonla arayıp, “Dayı beni arayıp polis olduğunu söyleyen şahıslar oldu babam cezaevine girecekmiş bu nedenle onlara altın verdim” dedi.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

Olayın telefon dolandırıcılığı olduğunun ortaya çıkmasının ardından polis güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek çevrede araştırma yapmaya başladı.

“BABAM CEZAEVİNE GİRECEK DİYE KORKTUM”

F.C.Y.’nin ise hala yaşadığı olayın şokunu üzerinden atlatamamış olduğu görüldü. F.C.Y., “Babam cezaevine girecek diye korktum o yüzden altınları verdim” dedi.

Baba Bekir Y. ise “Çocuğa, ’kuyumcuda hırsızlık olayı yaşandı. Bunu babanızın yaptığı söyleniyor evdeki altınları vermezsen baban cezaevine girecek’ diye korkutup altınları almışlar. Çok fazla değil 5 bin lira değerinde altın vermiş. Altınları eşim yeni almıştı birkaç parça bileklik, künyeydi” diye konuştu.> Yeni Meram >Türkiye > Telefon dolandırıcılarının en küçük kurbanı oldu
HABER YORUMLARI