Ruşeym Torku

Tek Çaresi Kalp Nakli

  • Giriş Tarihi: 22.04.2013 10:16
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Tek Çaresi Kalp Nakli

Konya’da 27 haftalıkken dünyaya gelen, Ayten ve Adem Pullu çiftinin kızları Saliha bebeğin, bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlayan dalağının doğuştan olmadığı, akciğerinin karnının ortasında bulunduğu ve kalp yetmezliği çektiği belirtildi.

Why Note!?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatri Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevim Karaaslan, kalbinde ciddi problemler olduğu tespit edilen Saliha’nın sağlık durumuyla ilgili, yaptığı açıklamada, şimdi bir aylık olan Saliha’nın yaşatılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bebeğin kalbinde yapılan incelemede tek kapak olduğunun belirlendiğini dile getiren Karaaslan, “Normalde iki kapak olması gerekiyordu. Hastamızda tek kapak var, o da çok sağlıklı değil. Kalpte iki büyük delik mevcut” dedi.

İlerleyen dönemde şah damarı ile akciğer arasına tüp yerleştirileceğini bildiren Karaaslan, bebeğin kalbindeki ciddi problemlerden dolayı biraz kendisini toparladıktan sonra kalp nakli yapılması gerektiğini vurguladı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tek Çaresi Kalp Nakli
HABER YORUMLARI