YAZARLAR

Sevgili okurlar, geçtiğimiz gün yani 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Konya Büyükşehir Belediyesi gerçekten örnek bir projeye imza atarak, sokak hayvanlarına sahip çıktığını bir kez daha belirtti.

Altay, yaptığı açıklamada Türkiye’nin en güzel Sokak Hayvanları Toplama ve Rehabilitasyon Merkezinin yanında hayvanlara yönelik çok sayıda örnek projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, bu duygunun tarihten bir miras olduğunun da altını çizdi.

Değerli okurlar; havalar gittikçe soğuyor. Kış hızla yaklaşıyor. Sokak hayvanlarının gerek su gerek yemek gerekse de barınma ihtiyaçları her geçen gün artıyor.

Dolayısıyla bunu göz önünde bulunduran Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en kapsamlı, en modern ve en donanımlı Hayvanları Toplama ve Rehabilitasyon Merkezini, bütün illerimize örnek teşkil eden bir tutumla hayata geçirerek, Allah’ın sessiz kullarının yanında olduğunu ve onlara sahip çıktığını bize gösteriyor.

Açıklamayı okuduğumda hayvan merkezinde gerçekten yok yok. Bunları Altay’dan dinleyelim; “Merkezin 2 bin 500 hayvan kapasitesine sahip. Tam donanımlı hayvan hastanesi, hasta ve yaralı hayvanlar için alttan ısıtmalı bakım odaları, yarı açık gezintili çoklu köpek bakım bölümleri, köpek kulübeleri, kedi evi, sosyal tesisler, pet gösteri ve gezinti alanıyla hizmet veriyor. Merkezimizde yıllık ortama 5 bin civarında hayvanın kısırlaştırılması, 5 bin civarında hayvanın tedavisi, 10 binin üzerinde hayvanın aşılanması ve 2 bin 500 civarında hayvanın sahiplendirilmesi yapılıyor.”

Kısacası, Konya Büyükşehir Belediyesini bu güzel ve örnek çalışmasından dolayı tebrik ettiğimi belirtirken, bu çalışmanın yakın takipçisi olacağımı sözlerime ekleyim.

Zira birçok hayvan toplama merkezinde şahit olduğum, hayvanların açlıktan birbirini yediği, bulaşıcı hastalıkların kol gezdiği içler acısı bir gerçekte var.

Elbette sonunun böyle olacağını düşünmüyorum. Bizimkisi mesleki dürtü.

Esenlikle kalın…

> Yeni Meram >Yazarlar > TEBRİK EDİYORUZ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.