YAZARLAR

***

“YA bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız.”

***

BENZİNE çok sık “fiyat ayarlaması” yapıyorlar. Sonuncusu litre başına 11 kuruş… Bunca olay arasında kaynayıp gidiyor…

Biz diğer konularımıza dönelim:

CHP’li Aygün’den önce kaçırılmıştı,

Güneydoğulu Cemal Çeçen’in oğluydu.

Irgat Cemal babaydı ve içi kanıyordu.

Teröristler kaçırmış 2 askerle birlikte.

Yolda yaptıkları kontrollerde!

Baba Çeçen, geçenlerde Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Bilim Bakanı Nihat Ergün’le birlikte Urfa’ya giden Çalışma Bakanı Faruk Çelik’e yalvarıyor:

“Ben kaçırılan esger Reşat Çeçen’in babasıyam! Bana oglumi getirin! Garım şu anda ölüm döşeğinde, serum bağlamışlar. Bakanım, Allahaşgına nerelere başvuram? Cumhurbaşkanı’na gadar başvurdum, kimse bana sahip çıkmıyoo!” diye haykırıyor… Kaçırılan Hadi Gizli’nin ağabeyi İbrahim Gizli ise, “Başvurmadıgım gapı galmadı ama bize kimse sahip çıkmadı. Yetkililere sesleniyom, gardaşımın PKK’nın elinden alınmasını istiyom” diye yalvarıyor…

Daha çok konuşurlar, çok ağlaşırlar.

Var mı kaçırılan askerlerin dayıları…

Yüksek bürokratlardan, askerlerden, zenginlerden, milletvekillerinden yakınları sahip çıkan?

El-cevap: “Vallahi yoktir agam”

Allah var; Bakanlarımız kitap gibi konuşmuşlardır. Ardından da, “Hadi güzel kardeşim, sen evine git, biz de işimize bakalım” demiş de olabilirler. Garibim “Mülayim Efendi”nin hele bir de yanağını okşadılar mı veya makas aldılar mı…

Sorun kökünden çözülmüştür!

***

DEVEYE SORMUŞLAR…Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu.Kısaca, TıRT.İhalelerinde şebeke ortaya çıktı.İktidarın resmi kanalı haline dönüşen TıRT’nin sürekli hizmet alımı yaptığı 10 şirket yakından incelendiğinde sahiplerinin hep aynı kişiler olması dikkat çekti. O kadar ki, bunlardan üçünün şirket adresleri bile aynı!

TıRT’nin hizmet alımlarında da usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. İhale Kanunu’na göre yapılan hizmet alımlarında öne çıkan 10 şirketin yapısı incelendiğinde ortaya çok ilginç bilgiler ve profesyonelce düzenlenmiş ilişkiler ağı çıktı. TıRT’nin son dönemde hizmet alımı yaptığı şirketler şunlar: Yapal İnşaat, Demirel İnşaat, Temaks/Birbey İnsan Kaynakları, Tüm-Pa, Gaptem, 5m Sosyal Hizmetler Ltd. Şti., Pilmen, Gülben, Enkay, Mogan.
Kamu İhale Kurumu’nun internet sayfasındaki bilgilere göre; Gülben, Gaptem, Pilmen, Enkay, 5M şirketlerinin aldığı 11 ihale, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 21. Maddesinin B fıkrasına göre ilansız ve pazarlık usulü ile yapılmış.

“Teşbihte hata olmaz”mış.

Hani deveye sormuşlar ya….

“Neden boynun eğri?” diye.

Cevaplamış: “Nerem doğru ki!”

***

SONUÇ ÇIKMAAZ: Meclis, dokunulmazlık dosyaları konusunda da rekora doğru gidiyor. Aralarında BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Milletvekili Gültan Kışanak, CHP ’li Muharrem İnce, BDP’li Hasip Kaplan’ın da bulunduğu bazı milletvekilleriyle ilgili 17 dosya Diyarbakır Bağımsız Leyla Zana, Mardin Bağımsız Ahmet Türk, AK Parti ’li Konyalı Hüseyin Üzülmez , AKP’li İsmail Safi, CHP ’li Şevki Kulkuloğlu, Emrehan Halıcı , CHP’li Ensar Öğüt, CHP ’li Osman Kaptan…. diye gidiyor.

Ehh… Konya’dan iki vekil…

Merak etmeyin sonuç çıkmaaz.

Çünkü, bugüne kadar dokunulmazlıklarını neden kaldırmadılar?

Sonuç; sıfıra sıfır elde var sıfırlar!

***

TAVUKLARA SANSÜR!İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın eniştesi ve en üst düzey emniyet yetkilisi Mukaddem, tavuk fiyatlarının yükselmesi nedeniyle televizyonlarda tavuk yiyen insan görüntülerinin yasakladı.

“Yatın kalkın Türkiye’mizin kıymetini bilin” diyoruz da inandıramıyoruz.

Oysa bizler, sabahtan akşama kadar televizyon programlarında, hem de tarifleriyle birlikte neler neler yiyoruz!

Şükürler olsun yüce Allah’ımıza.

Seven kalsın, sevmeyenler İran’a!

> Yeni Meram >Yazarlar > Tavuklara sansür!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.