kapat
Ruşeym Torku

Taşcı’dan Ereğli’ye Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 4.01.2014 9:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Taşcı’dan Ereğli’ye Ziyaret

MHP Konya İl Başkanı Av. Tarık Taşcı, Başkan Vekili Hasan Özdemir, İl Sekreteri Av. Semih Akgül, İl Başkan Yardımcıları ve İl Yöneticileri, MHP Ereğli İlçe Teşkilatı ve Ereğli Belediyesi’ni ziyaret etti.

2014 yılının ilk ziyaretlerinden birini de Ereğli’ye gerçekleştirdikleri için MHP İl Başkanı Av. Tarık Taşcı ve beraberindeki heyete teşekkür eden MHP Ereğli İlçe Başkanı İrfan Aksoy, “Genel Merkezimizin Ankara’daki birinci aday tanıtım toplantısında sayın Genel Başkanımızın MHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu’yu ilan etmesiyle başlayan seçim çalışmaları sürecimizde katılımın geniş olduğu Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı çalışmamızla devam etti. Belde teşkilatlarımızın oluşturulması ve belde teşkilat binalarımızın açılması ,merkez de ise ilçe seçim bürolarımızın tespiti gibi çalışmalarımızla devam ediyor” diyerek 2014 yılının Milliyetçi Hareket Partisi adına zafer ve başarı yılı olması temennisinde bulundu.
“ENGELLEMELER OLDU”

“Ereğli’nin bizim gönlümüzde, gözümüzde ayrı bir yeri ve kıymeti var” diyen MHP Konya İl Başkanı Av. Tarık Taşcı ise, “MHP olarak 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Konya’da 7 ilçe 41 belediye ile 48 belde kazanılmıştı. Bu belediyelerimizden biri de Ereğli. 2009 yılından bugüne kadar hükümetin bir çok engellemelerine, hizmet noktasında önünü kesme ve baskısına rağmen Milliyetçi Hareket Partili belediyeler, insanlarımız tarafından taktir toplayan, çok güzel ve memleketlerinde faydalı hizmetlerin altına imza attılar” dedi. 2014 yerel seçimler sürecine dair konuşan Taşcı, “Genel Başkanımızın seçimlere 14 ay kala Söğüt’ten başlattığı 2014 yerel seçimler startında yapmış olduğumuz çalışmalarımızda mevcut belediyelerimizin taktire şayan hizmetlerinden dolayı toplumunda teveccühüyle devam kararı alındı. Birinci etap aday tanıtım toplantısında Ereğli olarak Hüseyin Oprukçu Başkanımızla devam noktasında karar verildi. Bu kararı verirken MHP idaresindeki örnek bir belediyecilik sergilediklerini diğer gittiğimiz yerlerde anlatıyoruz. Belediye Başkanımız Oprukçu zaten bölgesine hizmetini veren ve bölgesinde kabul gören ,kamu oyunda taktir toplayan bir belediye başkanımızdır. Belediye başkanlığı süresince de bunu taçlandırmıştır. Ereğli’nin çok daha yüksek bir teveccühle 30 Mart 2014’de Hüseyin Oprukçu ile devam noktasında canı gönülden inanıyoruz” diye konuştu.
Ülke gündemini değerlendiren Taşcı, “Milletimizi üzen ve ülkemize sıkıntılar oluşturan bir süreç yaşanıyor. Genel Başkanımızın yıllardır dile getirdiği, ‘bu ülke de çok yolsuzluklar yapılıyor, bunun hesabını biz soracağız, MHP iktidarında sizleri Yüce Divan’a göndereceğiz’ sözlerinin ne kadar haklı ve doğru bir tespit olduğunu açık bir şekilde Türk Milletinin gözleri önüne serildi. Yapılan soruşturmalarda evlerde ve ayakkabı kutularında çıkan paralar, yolsuzluğun, yetim hakkına tecavüzün, kul hakkı yemenin ne kadar büyük boyutlarda olduğu çok açık bir şekilde kamuoyunun gözleri önüne serildi. Ancak ne kadar üzücü ki, iktidar yolsuzluğun üzerine gideceği yerde, hukuku ayaklar altına alarak bunun üstünü örtebilme gayretine gitti. Her seçim döneminde uygulanan taktikler gibi, dış güçle, karanlık güçler bizimle uğraşıyorlar aman bize sahip çıkın mağduriyetine giderek hırsızlığın üstünü kapatmaya ve aksine bunu siyasi bir rant haline dönüştürmeye çalıştı” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Taşcı’dan Ereğli’ye Ziyaret
HABER YORUMLARI