kapat
Ruşeym Torku

Tarım Projeleri Konya’da Başlamalı

  • Giriş Tarihi: 2.01.2014 17:19
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Tarım Projeleri Konya’da Başlamalı

10. Olağan Genel Kurulu gerçekleştiren Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi’nde görev devir-teslim töreninde iki dönemdir başkanlık görevini sürdüren Özkan Taşpınar, görevini yeni seçilen Celil Çalış’a devretti.

Törende ilk sözü alan Özkan Taşpınar, “Konyamız hububat ambarı olarak anılsa da Ülkenin en önemli tarım merkezidir. Tarım da Konya’nın önünün tıkanması demek, Ülke tarımının önünün tıkanması demektir. Biz görev yaptığımız 4 yıl süre içerisinde hem meslektaşlarımızın, hem de tarım ile uğraşanların önünü açmak için mücadele ettik. Şimdi Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi karar defterini yeni seçilen Başkan Celil Çalış’a teslim ederken, çalışmalarında hem kendilerine hem de yönetim kurulu üyeleri başarılar diliyorum” dedi.

4 yıldır ZMO Konya Şube Başkanlığı görevini yürüten Özkan Taşpınar ve yönetim kurulu üyelerine bugün kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Celil Çalış ise, “Hedefimiz Ziraat mühendislerini en iyi şekilde temsil etmek, oda olarak bize verilen görevi kaldığı yerden itibaren en iyi şekilde yapmaktır. Konya’da görev yapan 4 bin ziraat mühendisinin en az 2 bininin odamıza üye kaydını yapmak istiyoruz. Türkiye tarım ülkesidir. Türkiye de uygulanacak olan ekonomik kalkınmalar tarımla başlamalıdır. Tarımda da başlayacak olan projeler ise Konya’dan başlamalıdır. Bizlerde üstümüze düşen görevi yapmaya hazır” diye konuştu. Konuşmaların ardından yeni seçilen Başkan Celil Çalış, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerinden dolayı Başkan Özkan Taşpınar bir buket çiçek takdim etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tarım Projeleri Konya’da Başlamalı
HABER YORUMLARI