kapat
Ruşeym Torku

Tarım-İş’te Seçim Heyecanı

  • Giriş Tarihi: 1.07.2013 9:38
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Tarım-İş’te Seçim Heyecanı

Tarım İş Sendikası Genel Başkanı Abdülkadir Tamak’ın da katıldığı genel kurulda gündem yine Türkiye’de yaşanan son olaylar oldu.

Tarım-İş Sendikası Konya Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulu toplantısında, seçim heyecanı yaşandı.

Bir otelde düzenlenen toplantıya CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı Bedrettin Kaykaç, Tarım-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri İlhami Polat, Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak, sendika başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılış konuşması yapan Şube Başkanı Tamak, şube çalışmalarının geniş bir faaliyet alanı olması nedeniyle herhangi bir aksaklıkta çalışanların yanında bulunmaya çalıştıklarını belirterek, “Geniş bir alana görev yapmaktayız. Bunu daha geniş bir alana yayabilmek için internet sitesi vasıtasıyla da arkadaşlarımızla daha sık diyalog kurmaya uğraşıyoruz” dedi.

Türkiye’nin son günlerde sancılı günler geçirdiğini ifade eden Genel Başkan Kaykaç da, “Kaygı duyucu birçok gelişmeler oluyor. İleri demokrasi denildiği zaman biz de ileri demokrasi olabileceğini düşünmüştük. Fakat bırakın ileri demokrasiyi geçmiş günlerimizi arama noktasıyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Sendikaların, çalışanların, işçilerin ve sendika üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunmasının yanı sıra ülkede çözüm önerileri sunan sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu vurgulayan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı da, “Son dönemde, özellikle bu iktidar döneminde baskılar, dayatmalar, özelleştirme politikaları, taşeronlaşma, esnek çalışma gibi uygulanan politikalar, maalesef ülkemizde sendikalaşmayı, sendikalaşma oranlarını düşürdü ve örgütlü toplum olma vasfımıza epey zarar veren uygulamalar yapmıştır” şeklinde konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin siyasi bir proje olduğunu kaydeden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise, “Belli bir dönem uygulanması gereken, birilerinin kurguladığı daha çok dış güvenliklerin kurguladığı siyasi projedir. Bu proje maalesef, 10 yılın sonunda büyük ölçüde hedeflerin ulaşmıştır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mevcut Başkan Adülkadir Tamak, tek başına adaylığını koyarken yönetim kurulu, yedekler ve üst kurul delegeleri olmak üzere toplam 48 kişi seçimlere adaylığını koydu. Seçimlerde, 13 ilden katılan toplam 125 delege oylamaya katıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tarım-İş’te Seçim Heyecanı
HABER YORUMLARI