YAZARLAR

Ey yüce Türk Milleti. Yıl 1921-1922. “Büyük Taarruz” başlamadan önce vatanımız Anadolu düşman devletleri tarafından her yönden kuşatılmıştır. Ankara’ya doğru yakarak, yıkarak, yurttaşlarımızı öldürerek ilerlemeye devam ederler.

Değerli yazar Hasan Şimşek bu konuda Süreyya Aydemir’in “2. Adam” adlı kitabının (189.) sayfasından özetle şu bilgileri yazar:

“Küçüklü, büyüklü ama hepsi de dev karıncalar, Anadolu’nun elde kalan son toprakları üzerinde kaynaşır dururlar. İnsanlıktan nasibini almayan düşmanlar yakarak, yıkarak, öldürerek kesip biçerek akla hayale gelmeyen zalimliklerinin her türlüsünü yaparlar.

Türk Milleti ayakta fakat yokluk içerisindedir. Ama iman gücü ve kahramanlık ruhu kanımızda vardır. Son parça kalan bezi, son buğday tanesini, son hurda parçaları toplanır, ama çekiçler, eğeler, törpüler durmadan işler. Süngü yaptıkları yer çalıştıkları tezgâhlar yattıkları mekân olur. İlaç yok, doktor yok, aynı hastalıktan ölenler çok. Üretilen, yapılan süngü gibi harp malzemelerini analar, bacılar cepheye taşırlar.””

Yiyecek, giyecek bulamayan yırtık çarıklı Vatan aşkı ile yanıp tutuşan yağız son delikanlılara: Türk ordusunun Başkomutanı ATATÜRK şu emri verir:

“Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanı ile sulanmadıkça tek olunamaz.” Buyurur.

Bu emir üzerine saldırıya geçen Türk ordusu düşmanları denize döker. Bu sebeptendir ki “Bir Milletin Yeniden Doğuşu” adlı eserinde Lord Khidros Atatürk için şöyle yazar:

Çağdaş Türkiye’yi yaratan ve tarihin akışını değiştiren BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK. Atatürk gerçekten de Türklerin “ATASI” idi. Türkiye’yi o yaratmıştır.” der. (s.546)

Amerikalı MarkTwain’ de Atatürk için şunları yazar:

“Geçmiş devirlerde Büyük İskender, Sezar ve Napolyon’dan daha şanlı bir isim bıraktınız. Askeri ve sivil dehanız bütün insanlık tarihi üzerinde derinden etkili olmuştur.” Diye kaydeder..

Yabancı Devlet ve Bilim Adamları Atatürk’ü yukarıda olduğu gibi gerçekleri bilerek yüceltirken, bazı sapık düşünceli, hayâsız, vicdansızlar Atatürk düşmanları Türk tarihini ve Atatürk’ümüzü de bilemeyen kara cahiller ortaya çıkmaktadır. Bu ne gaflettir.

Atatürk ve tarihimizi değerlendirmede yabancı düşünür, Bilim Adamı ve âlimler Atatürk düşmanlarından daha vicdanlı oldukları yazdıkları yazılarında görülmüştür.

Atatürk bir konuşmasında söyle der: “Demokrasi katiyen bir zarar vermez. Demokrasi bir milletin gelişmesini sağlar. Onun için Türkiye Cumhuriyeti demokrasi yolunda demokratik bir sistem içerisinde gelişecektir. Diktatör rejimi ile hareket eden Mussollini, gerekse Hitler’in sonu felaketle bitecektir” der. Her iki diktatörün sonu da büyük yıkımla sonlanmıştır.

Özlem: Ey Yüce Önder Atatürk, cesaretin bir ulusun ufkunu açtı. Azmin bir milletin umutlarını büyüttü. Sevgin bir halkın birbirine bağlılığını kuvvetlendirdi. İnancın Türk Milletinin zafer ateşini yangına çevirdi.

Seni çok özlüyoruz eşsiz ÖNDER. Seni özlüyoruz BÜYÜK KOMUTAN. Seni özlüyoruz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Tarihin akışını değiştiren lider
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.