Ruşeym Torku

Tapu Kadastro 166 Yaşında

  • Giriş Tarihi: 21.05.2013 15:24
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Tapu Kadastro 166 Yaşında

Konya Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürlüğü, teşkilatın 166. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kurum ve kurumun çalışmaları hakkında bilgi vererek, Atatürk anıtına çelenk koydu.

Why Note!?

Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantı slayt gösterisi ile başladı. Tüm Türkiye’de tapu işlemlerinin tamamının TAKBİS sistemiyle bilgisayar ortamında online olarak yapıldığını belirten Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürü Tugay Kaya, “Bu sistem sayesinde vatandaşlarımıza hem daha hızlı, hem çok daha güvenilir, hem de bizden hizmet alan kurumlara da uç vermekle daha hızlı ve kaliteli hizmet verecek pozisyondayız” şeklinde konuştu. TARBİS projesinde günümüzde çok fazla ön plana çıkan Osmanlı kayıtlarının incelendiğini kaydeden Tugay Kaya, “Eski Osmanlı kayıtlarının, arşiv kayıtlarının dijital ortama aktarılması ve saklanmasıyla ciddi bir yol kat edilmiş ve Osmanlı’nın hüküm sürdüğü tüm toprakların eski tapu kayıtlarının tamamı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’müzce kayıt ortamına alınmış ve dijital ortama aktarılmıştır” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Tugay Kaya ve kurum çalışanları, toplantıya katılanlara binayı gezdirerek kurumun çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Konya Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürü Tugay Kaya ve çalışanlar, teşkilatın 166. yıl dönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tapu Kadastro 166 Yaşında
HABER YORUMLARI