Torku Jelifest

Tapu harçlarının düşürülmesini talep ediyoruz

  • Giriş Tarihi: 21.02.2017 10:53
  • Güncelleme Tarihi: 10:53
Tapu harçlarının düşürülmesini talep ediyoruz

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; “Hükümetimiz ve Başbakanımızdan tapu harçlarında gerekli çalışmaların yapılarak düşürülmesini talep ediyoruz. Tapu harçlarının düşürülmesiyle gayrimenkul sektörü canlanacak ve Türk ekonomisine katkıda bulunacaktır.” Dedi.

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay “ Hükümetin son zamanlarda ekonomimize canlılık getirime adına almış olduğu bir dizi çok önemli kararları vardır. Bunlar konut kredi faizlerindeki düşüşler, KDV oranlarının aşağı doğru çekilmesi, damga vergilerinin düşürülmesi, gayrimenkul sektöründe canlılık getirmiştir.

Biz Konya Emlakçılar olarak Hükümetimizde ve Başbakanımızdan bir isteğimiz daha olacaktır. Tapu harçlarının da düşürülmesi ile ekonominin ve gayrimenkul sektörünün daha canlanması için katkıda bulunacaktır. Hükümetimiz bu konuda çalışma başlattığını biliyoruz. İnşallah en kısa zaman dilimi içerisinde tapu harçlarının düşürülmesi talep ve arzu ediyoruz.

Tapu harçlarının indirilmesiyle ülke ekonomisi hız kazanacak, ayrıca gayrimenkul sektörü de bu konuda Türk ekonomisine büyük katkılarda bulunacaktır.” Dedi.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Tapu harçlarının düşürülmesini talep ediyoruz
HABER YORUMLARI