YAZARLAR

***

“YAŞAYANLAR için umut her zaman vardır. Umutsuzluk ölüler içindir.”

***

CURCUNAYA HAZIR MISINIZ?

Ve Futbol Federasyonu, şike ve teşvik primi sorununun içinden çıkamayınca topu genel kurula attı. YYani, baktı ki yüreği 8 takımı düşürmeye yetmeyecek ve uzaktan kumandalı medyanın hakkından ggelemeyecek, aklını kullandı, uyanıklık yaptı. “Şike Kongresi!” 26 Ocak’ta Ankara’da.

Gelişmeler şunu gösteriyor; birkaç yıl önce olduğu gibi atışmalı, sataşmalı, kavgalı, curcunalı bir kkongre olacak!

Çünkü şu anda tartışılan yasanın 58’inci maddesindeki değişikliği Fenerbahçe’de taraftarlar istemezken Aziz Yıldırım istiyor. Galatasaray, ”Ben böyle şaibeli bir işte yokum” diyor. Trabzonspor, ““Böyle bir Düttürü Leyla Talimatı’na imza atmam” diye haykırıyor. Eskişehir istiyor, Gaziantep “Beni karıştırmayın” diyor. İstanbul Büyükşehir istiyor, Bursaspor ““Onlardan bana ne?” diye görüş açıklıyor.

rOrduspor istemiyor, Ankaragücü ve Sivas istiyor. Beşiktaş’ta başkan Yıldırım Demirören hariç yyönetimin tümü maddenin değişmemesi yönünde sürprize hazırlanıyor.

Özeti şu: Süper Lig’deki 18 takımdan 7-8’i istemiyor, 9-10’u istiyor. Yani, 18 takımdan 8’i zaten şaibeli. Geriye kalıyor 10 kulüp. 2’sini ayarttınız mı 10’a 8 oluyor ve iş bitiyor!.. Ancak, geçtiğimiz sezonki şaibeli ligden düşen Buca’yı, Konya’yı, Kasımpaşa’yı hiç kimse tartışmıyor. İşleri güçleri, varsa yoksa Fenerbahçe. Düğmeye bastılar, Fenerbahçe ile onun hatırına hiçbir takımı küme düşürmeyecekler.

Futbol Disiplin Talimatı hakkında aklı eren ermeyen, ağzı olan konuşuyor!

Bakın federasyonun sorumluluğunu alarak yürürlülüğünü üstlendiği maddelere… Bir çoğu “kaldırılmış”tır, bir çoğu “eklenmiştir”lerle dolu.

Yani eleğe dönmüş, güvenirliliğini kaybetmiştir.

Kafalardaki soru işaretleri tavan yapmıştır.

2Genel kurul için lobi çalışmaları hız kazanmıştır. Kulisler karman-çormandır… Herkes her şeyi birbirine ssormaktadır. Sonuçta göreceksiniz, kongrede büyük çoğunluk, “Küme düşme kalksın. Hiç olmazsa bir ddefalık” diyecektir ve hiçbir takım düşmeyecektir. Fakaat, daha da önemlisi UEFA’yı nasıl hale-yola kkoyacaklardır, nasıl dize getireceklerdir!

Ve meclis kürsüsünde vekilimiz konuşmaktadır:

“Anayasa’nın 88’nci maddesi orda dururken, 99’uncu maddeye atıfta bulunmak 77’nci maddeyle bbağdaşmaz, …..’nın dayandığı 2939 sayılı kanunun 33’üncü maddesinin 7’nci fıkrası ve 55’inci maddesinin yumuşak g bendindeki esaslar gereğince, Anayasa’nın 44’üncü ve 66’ncı maddelerine bbaşvurulabilir, ancak, 22’nci madde gayet açık olduğuna göre, 23’üncü madde çerçevesinde CMK’nın 1111’inci maddesine fıkra ekleyip, iç tüzüğün…” zartı-zurtu falan…

Ne anladınız yukarıdaki maddeden veya sayın vekilin meclis genel kuruluna neyi arz edişinden?

Federasyon talimatlarının tıpkısının aynısı! Gözümüzün içine baka baka dalga geçiyorlar.

Demedi demeyin: Genel kurulda curcuna var! Hem de 32 kısım tekmili birden izleyin.

***

A2’MİZ…

Konyaspor Antalya kampına devam ededursun. Ama 2 özel maç daha yapılacak ya, endişem sakatlık olmaması. Hani sezon başında Adanaspor’la oynanan hazırlık maçında Ertuğrul sakatlanmıştı ya, onun gibi… Biz A2 takımımıza gelelim. Çok iyi gidiyordular, taa ki son 3 haftaya kadar. Sadece 1 yenilgi almışlardı. Ama son 3 maçın ikisinde yenildiler. Tabii ki “Hep yenecek” diye bir kural yok. Temsilcimiz sezonu şampiyon bitirse ne olacak bitirmese ne olacak? Önemli olan, oradan geleceğimiz için yetenekleri bulup çıkarmak ve A takımına kazandırmak.

A2’nin kalan 5 maçından 3’ü deplasmanda 2’si ise içeride 16 Ocak’ta Gaziantep Büyükşehir Belediye ve 30 Ocak’ta Mersin İdmanyurdu ile… Kayseri gardaşımız, Gaziantep dosdumuz… Ancak; nedense Antalya’yı, Ankaragücü’nü ve Mersin’i çok severim ben!.. Anladınız siz onu…

> Yeni Meram >Yazarlar > Talimat!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.