YAZARLAR

Kişi odur vermelidir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek’in Konya’dan dünyaya bilimsel veriler taşıyacak bir bilim merkezinin hayata geçirilmek üzere olduğu haberini öğrendiğimizde yüreğimiz bi ayrı sevince boğuldu.

Bu bilim merkezi Tubitak ve Belediyemiz iş birliği ile gerçekleştirilmiş bir eser olduğu içindir ki biz buna vazifeyi asliye den demiyoruz.Vazifeyi asliye kamu görevlilerinin yapmakla yükümlü oldukları asil vazifeden olan işlere denir.Konya bilim merkezi hayati derecede önemli bir ihtiyaç dan doğan bir olağanüstü çalışma eseridir.

Bu eser tüm canlıların Anatomik yapısı Fizik Kimya ve biyolojik üç boyutlu Animasyon araştırmacılarının genel bilgilerinin odak noktası olacaktır.

Böylesine önemli bir bilim merkezine etkin, özgün ve saygın bir isim verilmesi biz Konya çocuklarının asil beklentisi olmaktadır. Bu esere saygın ve kültürde,eğitimde önder bir Konya çocuğunun adının verilmesi işin manevi zenginliğinin özü olacaktır.Türk Lirası Banknotlarının arkasındaki Türk büyüklerinin Türk Halkı belleğine oturmuş isimler mi yoksa hatırlanmalardan uzak kişilerin adlarımı? bunu düşündüğümüzde, maalesef hatırlanmayan zatlar olduğu bu paraları her gün binlerce kez elden geçiren Banka görevlilerince bile bilinmemesi bir acı gerçektir. O halde öneriyoruz.

KONYA BİLİM MERKEZİNİN ADI HÜSEYİN KÖROĞLU BİLİM MERKEZİ

Olmalıdır ki; Konya Kültür ve eğitimine yüreğini vermiş ve binlerce Konya çocuğunun kültürel eğitimi ve müspet ilime yaptığı katkılarla Konya’da iz bırakmış bir Konya çocuğunun ruhu şad olsun.

Mümtaz Konya çocuğu Hüseyin Köroğlu bir faninin ender ulaşacağı başarı trendinde bakın neleri görüyor..

1-1939-1940 Konya Lisesi fen kolundan şeref diploması aldı.

2-İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi fizik bölümünü birincilikle bitirdi,

3-Balıkesir Lisesine Öğretmen olarak atandı.

4-Yazdığı Cebir Uygulama Kitabı yayınlandı.

5-Erzurum da Askerliğini yedek subay olarak yaptı

6-İsteği üzerine Konya Lisesi Matematik Öğretmenliğine atandı

7-Üstün başarısından dolayı Milli Eğitim Bakanlığından Takdirname aldı

8-Konya Eğitim Enstitüsünü kurdu. Öğretim üyesi oldu)

9-Konya Eğitim Enstitüsü Müdürü oldu, Eğitim Enstitüsü

Kitaplarının basımı için Fen Yayınevini kurdu

10-Ankara Üniversitesi’nde dersler verdi

11-Konya Mühendislik Fakültesinde fizik dersleri verdi.

12-Konya Basını’nda pek çok makaleleri yayınlandı.

13-Konya Taşucu raylı sistemle Konya’nın denize bağlanmasının ana fikri babası

olup ticari açıdan Mersin’e değil Taşucu’na bağlanmanın, Konya’nın kendine özel

bir limanının olacağını hararetle savundu şimdilerde bu konu gündemde.

Temennimiz bu gerçeği ilgililer görsün

14-Maddi varlıklarının yeterli olmasından değil Kültür ve Medeniyet aşığı oldukları içindir ki sevgili eşi ve kendi adını taşıyan Sevim ve Hüseyin

Köroğlu İlkokulu’nu ülkesi ve insanına armağan etti. Ruhu şad olsun…

> Yeni Meram >Yazarlar > TAHİR BAŞKAN’IN VAZİFE’İ ALADAN BİR ESERİ KONYA BİLİM MERKEZİ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.