Torku Jelifest

Tahammülsüzlük var

  • Giriş Tarihi: 1.06.2015 17:05
  • Güncelleme Tarihi: 17:10
Tahammülsüzlük var

Ak Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, kentin farklı bölgelerine astıkları bayrakların, diğer siyasi parti üyeleri tarafından kesildiğini söyledi. Çalışmaların sabote edildiğini, gençlerin dövüldüğünü belirten Arat, tahammülsüzlük olduğunu vurguladı

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, seçim çalışmalarını, Konya ve Türkiye gündemini, 7 Haziran’a dair hedeflerini, Yeni Meram Gazetesi’ne anlattı. Bayraklardan ve görüntüden rahatsız olan bir vatandaş tarafından Seçim Kurulu’na verilen dilekçe üzerine, seçim bürolarının dışındaki tüm bayrakların toplatıldığını belirten Arat, astıkları bayrakların, diğer siyasi parti üyeleri tarafından kesildiğini, yürütülen çalışmaların sabote edildiğini, gençlerin dövüldüğünü ve tahammülsüzlük olduğunu söyledi. Günümüzde ittifaktan bahsedenlerin, bu zamana başörtüsü zulmünü dillendirdiğini ancak şu anda gerek eğitim kurumlarında gerekse kamu kurumlarında istenilen imkanlarda çalışılabildiğini ifade eden Arat, “kimsenin kafasının içindekiyle uğraşılmayan bir dönemde yaşıyoruz. Her kurumda, ibadet edilebilecek bir mescit var. İsteyen herkesin, ilkokuldan başlayarak dinini öğrenebileceği imkanlar var” diye konuştu.

“ADAYLARI, SİYASET ALANINA ALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIK”

Seçime yönelik çalışmaların, aday adaylık süreciyle birlikte başladığını dile getiren Musa Arat, Konya’nın dinamik bir teşkilat olduğunu, Türkiye’deki en iyi çalışan teşkilatlardan biri olduğunu kaydetti. Aday adaylığı için 206 ismin müracaat ettiğini hatırlatan Arat, başvuruda bulunanları siyasetin içine adapte etmeye çalıştıklarını, gittikleri bölgelerde hem kendilerini hem de Ak Partiyi anlattıklarını ifade etti. Aday adayları için objektif bir değerlendirme yaptıklarını, kanaat oluşturduklarını ve genel merkeze bu şekilde ilettiklerini anlatan Arat, “7 Nisan’da 14 aday şekillendi. Adayları, siyaset alanına alıştırmaya, motive etmeye çalıştık. Çünkü içlerinde daha önce siyaset alanıyla hiç tanışmamış isimler vardı. Sivil toplumla ya da kendi mesleki alanlarında çalışmalar yapmış ancak siyaset jargonunu ve dilini özümseme ihtiyacı hissedilen arkadaşlarla ilgili eğitim sürecimiz ve toplantılarımız oldu. Adaylarımız, Konya’nın 762 mahallesini ikişer kez ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet ettik, yaşanan sıkıntılara dönük geri dönüşümler aldık. Yaklaşık 40 gündür sabah saat 08.30’da başlayan akşam 24.00’e kadar süren çalışmalarımız devam ediyor. Son hafta çalışmalarımız daha çok Konya merkezli olacak” dedi.

 “KONYA’DAKİ ESAS PROBLEM MAZOT DEĞİL”

Milletvekili adaylarını daha çok taşraya gönderdiklerini, oralarla birebir temas oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Ak Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, “kent merkezindeki sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri, kurumlar ve iş adamlarına yönelik çalışmalarımız olacak. 13 yıllık Ak Parti iktidarıyla halkın vizyonu da genişledi. Bütün mahallelerde iletişim çağının tüm imkanlarından yararlanılıyor. Halk, bu zamana kadar yapılmışlara ek olarak geleceğe dönük ne yapacağımızla ilgileniyor. Halkın beklentileri çok büyük. Çünkü dünyayı takip ediyorlar. Orada gördüklerine Türkiye’de de kavuşmak istiyorlar. Tarımsal talepler söz konusu. Bu konuda gerek su, gerekse devlet teşviklerinin yeniden yapılanmasına yönelik talepler söz konusu. Tüm bu istekleri dikkate alacağız. Konya bir eğitim şehri oldu. Sağlıkta çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Konya, şu anda 600 milyon liralık tarım teşviki alıyor. Bu teşviki sadece mazota bölerseniz mazotu çiftçiye bedavaya vermiş oluyoruz. 2001’de alan bazlı teşvik veriliyordu, ondan sonra ürün bazlı verilmeye başlandı. Artık Türkiye, tarımsal üretimde Avrupa’da bir numaraya yerleşti. Konya’daki esas problem mazotta değil. Tarım üreticisi bizden özellikle sulanabilir alanlara dönük su taleplerinin karşılanmasını istiyor. Hiç kimse mazotla uğraşmıyor. Diğer siyasi partilerin, çiftçinin derdini anlamadıkları buradan belli” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA BÜTÜNLEŞMİŞ BİR PARTİYİZ”

Konya’nın, bir Başbakan şehri olduğunu ve Konyalının bunu önemsediğini dile getiren Arat, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçen seçimlerden daha yüksek koyduğu oy hedefi var . Biz de onu ulaşabileceğimiz hedef olarak tuttuk. Alanlarda bizden başkası yok zaten.  Diğer siyasi partiler, insanların beklentisinden uzak. Bir üst akıl tarafından yönlendiriliyorlar. CHP, MHP, HDP özde aynı dili kullanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu zamana kadarki cumhurbaşkanı profillerine aykırı bir çalışma tarzı benimsedi. Erdoğan’ın partimize katkısı tartışılmaz zaten. Biz, Cumhurbaşkanımızla bütünleşmiş bir partiyiz. Cumhurbaşkanımızla, Ak Partinin oyu hep yukarıya çıktı. Cumhurbaşkanının sahada olmasına tahammül edemiyorlar. Çok ciddi bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Sürekli bir darbe kurgusu yapılmaya çalışılıyor. Arap Baharı, Gezi Parkı eylemleriyle hükümet düşürülmeye çalışıldı. Paralel yapı çıktı ortaya. Paralel yapı yok diyenler, yurt dışına kaçanları dikkate alsa yapının büyüklüğü ortaya çıkacak. CHP, yalandan, kargaşadan, zulümden ve acıdan başka hiçbir şey getirmedi bu ülkeye. Tarihlerinde tarihe ihanet var. MHP, 27 Mayıs darbesine karşı tek beyanda bulunmuyor. 2001’de insanları bir gecede bitirdiler. Halka anlatacak bir şey bulamıyorlar. Ellerinde somut bir şey yok” şeklinde konuştu.

Adem SERİN> Yeni Meram >Konya > Tahammülsüzlük var
HABER YORUMLARI