Torku Jelifest

Suudi Arabistan’da boykotun fotoğrafı: Türk mallarına dokunmayın

  • Giriş Tarihi: 18.10.2020 16:35
  • Güncelleme Tarihi: 16:35
Suudi Arabistan’da boykotun fotoğrafı: Türk mallarına dokunmayın

Türkiye ve Türk milletine yönelik skandal hamlelerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Suudi Arabistan yönetiminin 'Türk mallarına boykot' çağrısının ardından bazı alışveriş merkezlerinde Türk mallarının üzerine 'Türk mallarına dokunmayın' yazıldığı, yine bazı işletmelerin kapılarına, 'Türk malı satmıyoruz' uyarıları yapıştırdığı görüldü.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan Veliaht Prensinin Türkiye’de konut satın alan Suudi Arabistan vatandaşlarına bu konutları satmaları ve daha fazla Türkiye’ye yatırım yapmama baskısında bulunduğu, hali hazırda Türkiye ile ticaret halindeki iş insanlarını da baskıyla yıldırma çabasına girdiği ortaya çıkmıştı. Sadece Prens Selman Değil! Suudi Arabistan’daki prenslerin büyük çoğunluğu Türk ürünleri ve Türk milletine karşı düşmanca bir tavır almış durumdalar.

Geçtiğimiz aylarda bir prensin kendisine ikram edilen kahveyi, ‘Bu Türk kahvesi mi, ben bunu içmem ‘ diyerek yere atması büyük tepki çekmişti.

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Aclan da sosyal medya hesabından Türkiye’ye yönelik düşmanca tutumunu sürdürmüş ve , “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum: Yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır. Biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak. Hatta krallıkta çalışan Türk şirketleriyle bile çalışmama çağrısı yapıyorum. Bu da liderliğimize ve ülkemize karşı devam eden Türk düşmanlığı ve hakaretine karşı vereceğimiz en küçük yanıt.” ifadelerinin yer aldığı bir tweet atmıştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Dünya > Suudi Arabistan’da boykotun fotoğrafı: Türk mallarına dokunmayın
HABER YORUMLARI