Ruşeym Torku

Suriye’ye Yardımlar Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 13.04.2014 18:16
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Suriye’ye Yardımlar Sürüyor

Konya’da sivil toplum kuruluşlarınca 1 kamyon ve 2 TIR dolusu yardım malzemesi, Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında Suriye’ye gönderildi.

Why Note!?

KONYA’DA sivil toplum kuruluşları tarafından toplanan 1 kamyon ve 2 TIR yardım malzemesi, “Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında Suriye’ye gönderildi. Beşir Derneği Konya temsilciliğince toplanan yaklaşık 24 tonluk yardım malzemesinin bulunduğu bir kamyon ile bir TIR, dernek deposu önündeki törenle Suriye’ye uğurlandı.

YARDIM TIR’INA MAVİ MARMARA

ŞEHİDİNİN İSMİ VERİLDİ

Derneğin Konya temsilcisi Nuri Kaya, yaptığı açıklamada, dernek olarak dünyanın 55 ülkesinde, Türkiye’nin de 237 noktasında faaliyet gösterdiklerini belirterek, yaklaşık 3 yıldır Suriye’deki insanlık dramına önem verdiklerini söyledi. Suriye’de bir insanlık suçunun işlendiğini vurgulayan Kaya, binlerce insanın öldüğünü, yüz binlercesinin evinden, yurdundan ayrı kaldığını kaydetti. Bu duruma kayıtsız kalamadıklarını dile getiren Kaya, “Konya’dan bugüne kadar Suriye’ye tonlarca yardım malzemesi gönderildi. Araçlarda un, bulgur, makarna gibi başlıca gıda malzemeleri, erkek-kadın ve çocuklar için muhtelif malzemeler, battaniye ve yataklar bulunuyor” dedi.

İHH-AYDER Akşehir Gönüllüleri, Mavi Marmara gemisine yönelik saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan’ın isminin verildiği 3’üncü yardım TIR’ını Suriye’ye uğurladı. Yardım malzemeleri arasında un, bakliyat, kahvaltılık gıda, çocuk elbisesi, battaniye, katalitik soba bulunuyor. İHH-AYDER Akşehir gönüllülerinden Ahmet İbişdayı, dernek binasındaki törende, dernek olarak Suriye halkının kısmi de olsa ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösterdiklerini kaydetti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Suriye’ye Yardımlar Sürüyor
HABER YORUMLARI