Torku Jelifest

“Suriye’ye acil un yardımı” kampanyası

  • Giriş Tarihi: 19.12.2017 14:24
  • Güncelleme Tarihi: 14:24
“Suriye’ye acil un yardımı” kampanyası

Konya'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının ''Suriye'ye acil un yardımı'' kampanyası kapsamında temin edilen 5 tır dolusu un, Suriye'ye ulaştırılmak üzere vakfın Hatay'ın Reyhanlı ilçesi ve Kilis'teki deposuna gönderildi.

Konya’da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının ”Suriye’ye acil un yardımı” kampanyası kapsamında temin edilen 5 tır dolusu un, Suriye’ye ulaştırılmak üzere vakfın Hatay’ın Reyhanlı ilçesi ve Kilis’teki deposuna gönderildi.

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Mevlana Kültür Merkezi otoparkında düzenlenen uğurlamada, Suriye halkına yardımların devam ettiğini söyledi.

Suriye’deki kamplarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarına, insani yardımlarda bulunduklarını aktaran Uysal, “Tırlarımız lojistik merkezlerimizden Suriye’deki mağdurlara gönderilecek. İnşallah bu unlar, İdlib, Babül Hava ve Cerablus’a ulaştırılacak. Kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa giderecek. Orada savaş bitene kadar kardeşlerimize destek olmamız gerekiyor. Bu amaçla kardeşlik bilinci ile destek olacağız.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından yardım tırları, dualarla uğurlandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > “Suriye’ye acil un yardımı” kampanyası
HABER YORUMLARI