Torku Jelifest

Sultan Alaaddin için bisikletle Konya’ya gidiyor

  • Giriş Tarihi: 5.07.2018 11:35
  • Güncelleme Tarihi: 11:35
Sultan Alaaddin için bisikletle Konya’ya gidiyor

Sultan Alaaddin Keykubat'ı anmak amacıyla Alanya'dan Konya'ya doğru bisikletle yola çıkan öğretmen Yasin Karadavut Seydişehir ilçesine ulaştı.

Sultan Alaaddin Keykubat’ı anmak amacıyla Alanya’dan Konya’ya doğru bisikletle yola çıkan öğretmen Yasin Karadavut Seydişehir ilçesine ulaştı.

Aslen Yozgatlı ve Antalya’nın Alanya ilçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Karadavut, Alanya’yı 800 yıl önce fetheden Sultan Alaaddin’i anma, Sultan Alaaddin’in ismini genç nesillere aktarma adına böyle bir işe giriştiğini söyledi.

Karadavut sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turun ilk gününde dün Alanya’dan start aldım. Yaklaşık 110 kilometrelik birinci etabını tamamlayarak Akseki’ye geldim. Akseki rampaları beni hafif zorlamasına rağmen akşam 18.30 gibi Akseki’ye ulaştım. Bugün Seydişehir etabını akşam saatlerinde tamamladım yaklaşık 60 km pedal çevirdim. Yarın yaklaşık 90 kilometre pedal çevirip öğle saatlerinde Konya’da olmayı planlıyorum. Konya’da Mevlana Türbesi ve Sultan Alaaddin Keykubat Türbesi ziyaretiyle turun bitmesini planlıyorum.”> Yeni Meram >Konya > Sultan Alaaddin için bisikletle Konya’ya gidiyor
HABER YORUMLARI