Ruşeym Torku

SÜ’den Uluslararası İş Birliği

  • Giriş Tarihi: 5.06.2013 12:57
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
SÜ’den Uluslararası İş Birliği

Endonezya Mathla’ul Anwar Banten Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bambang Pranowo, Bulgaristan Ruse Angel Kınçev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hristo Beloev ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç Dr. Necibe Nesibova,Selçuk Üniversitesi Rekt

Why Note!?

Üniversiteler arasında çeşitli alanlarda işbirliği protokolleri imzalanarak Selçuk Üniversitesi bünyesindeki yabancı öğrenci sayısının artırılmasına yönelik yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Endonezya Mathla’ul Anwar Banten Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bambang Pranowo, ziyaretinde Prof. Dr. Hakkı Gökbel ile imzaladığı ‘İşbirliği Protokolü’nde eğitim ve araştırma faaliyetleri alanında önemli çalışmalar yapmak istediklerini söyledi. Prof. Dr. Pranowo, “Üniversitemiz Selçuk Üniversitesi ile ilişkilerini geliştirmek için Konya’ya geldi. Selçuk Üniversitesi ile eğitim ve araştırma faaliyetlerinde işbirliği başlığı altında öğrenci ve akademisyen değişimi, ortak projelerde işbirliği çalışmaları yapmak istiyoruz. Aynı zamanda bu projelerin izleme ve değerlendirme noktasında da ortak çalışmaların yapılması üniversitemiz açısından oldukça önemli.” dedi.

Endonezya Mathla’ul Anwar Banten Üniversitesi’nin yanı sıra Bulgaristan Ruse Angel Kınçev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hristo Beloev ve beraberindeki heyet de Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e işbirliği ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretinde Ruse Angel Kınçev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hristo Beloev, Selçuk Üniversitesi ile eğitimin yanı sıra pek çok alanında işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi. Görüşmelerin sonunda Selçuk Üniversitesi ve Ruse Angel Kınçev Üniversitesi rektörleri arasında protokol imzalandı.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’nın Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i ziyaretinde Selçuk Üniversitesi’ndeki Azeri öğrencilerin sayısının artırılmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > SÜ’den Uluslararası İş Birliği
HABER YORUMLARI