kapat
Ruşeym Torku

Su Tasarrufu Yapan Okullara Mavi Bayrak

  • Giriş Tarihi: 28.05.2013 14:52
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Su Tasarrufu Yapan Okullara Mavi Bayrak

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü Su Kullanımı Bilinçlendirme Projesi kapsamında su tasarrufu sağlayan taşra ilçelerde bulunan 5 okula sertifika ve Mavi Bayrak verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün suyu israf etmeyen okullara yönelik başlattığı Mavi Bayrak teslim törenleri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde merkez ilçelerde bulunan 3 okula Mavi Bayrak ve sertifikalar verilmişti. Aynı kriterleri yerine getiren 5 ilçedeki 5 okula daha Mavi Bayrak verildi. Kadınhanı Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde başlayan Mavi Bayrak teslim törenleri, Sarayönü Ladik Çok Programlı Lisesi, Doğanhisar Cumhuriyet İlkokulu, Cihanbeyli Atatürk Ortaokulu ve Akören Ali Aşık Çok Programlı Lisesi’nde devam etti. KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, KOSKİ İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Ceran’ın yanı sıra KOSKİ Eğitim Şube Müdürü Eyüp Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı törenlerde öğrencilerin hazırladığı halk oyunu gösterileri ve şiirler programa renk kattı.

Kadınhanı Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ferruh Can, Sarayönü Ladik Çok Programlı Lisesi Müdürü Süleyman Akdağ, Doğanhisar Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Berna Özer, Cihanbeyli Atatürk Ortaokulu Müdürü Kadir Durmaz ve Akören Ali Aşık Çok Programlı Lisesi Müdürü Hasan Demirbağ okulları adına Mavi Bayrak ve sertifikalarını KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş’ın elinden aldılar. Ayrıca okulların su timinde görev alan ve suyu tasarruflu kullanma bilincini yaptıkları resimlerle, şiirlerle ve şarkılarla arkadaşlarına aktaran öğrencelere de birer başarı sertifikası verildi.

Öğrenci ve öğretmenlerle samimi bir ortamda gerçekleşen törenlerde KOSKİ Genel Müdürü Uzbaş, şu ifadeleri kullandı; “Su, yerine başka hiçbir madde kullanılamaz. Elektriği başka bir madde ile ikame edebilirsiniz, benzini aynı şekilde ama suyun yerine başka bir şey koyamazsınız. Suyun ne şekilde tasarruf edileceğini öğrenci ve öğretmenlerimiz çok güzel anlatıyorlar. Susuz hiçbir şey olamayacağını anlattıklarında ben de anlıyorum ki; suyumuz emin ellerde. Ama yine de belirtmeliyim; KOSKİ Genel Müdürlüğü’nde musluktan akan bu suları sizlere ulaştırmak için tam bin kişi çalışıyor. 5 Bin kilometre şebekeyle size hizmet veriyoruz. Su kaynaklarımız sınırlı. Aynı suyu insanlar tarım alanlarında da kullanmak istiyor. Ama belki ileride içecek su bulmak bile güç hale gelecek. Bu yüzden hiçbir zaman suda tasarrufu elden bırakmamalıyız.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Su Tasarrufu Yapan Okullara Mavi Bayrak
HABER YORUMLARI