YAZARLAR

***

“DOĞANIN en büyük armağanı, hayatın kısalığıdır.”

***

YILAN HİKAYESİ…

Ne oldu şu stadyum işimiz? Firma belediyeyi suçluyor…

Belediye mi suçlu, firma mı? Ortada kaldık, bilemiyoruz.

“Yılan hikayesi”ne döndü.

Ancak firma 35 yıldır bu işin içinde olduğunu vurguluyor ve “Yasalar nezdinde hakkımızı arayacağız. Aylardan beri tek kuruş para almadan şantiyesini ayakta tutan firmamıza belediye, ısrarla firmamızı kusurlu göstermeye ve yönetim yetersizliklerini gözlemeye yönelik haksız ve yanlış beyanları tarafımızdan dikkatle ve esefle gözlenmektedir” diyor.

Ve şöyle devam ediyor: “Önemle ifade etmek istiyorum ki, amacımız Konya kentine yakışır bir stadyum ortaya çıkarmaktır. Firmamız kent kimliklerine değer katan eserler ortaya çıkarmak için mücadele etmektedir. Bu süreçte de aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdürürken firmamıza yönelik yapılan açıklamalar gerçekle örtüşmemektedir. 35 yıldan bu yana taahhüt ettiği bütün işlerini başarıyla tamamlamış firmamız Gintaş A.Ş.’nin ve ortakları ile çalışanlarının maddi/manevi haklarının yasalar nezdinde takipçisi olacağımızı bildirir, taraf durumunda bulunan Belediye ve yöneticilerini de medya ve kamuoyuna yapmakta oldukları açıklamalarında daha sorumlu davranmaya davet ederiz. Saygılarımızla.

Necip Naci DOĞRU-Gintaş A.Ş./Yön. Krl. Bşk.”

Yukarıdaki gelişmeler, tek suçlunun Konya Büyükşehir Belediyesi olduğu şeklinde yorumlanıyor. Ya da iddia ediliyor veya öne sürülüyor. Olabilir de, doğaldır da…

Belediyenin elindeki para Ramazan Bayramı’nda ihtiyacı olanlar için harcanacaktır! Hani kömür, fasulye, pirinç, çay, şeker, yağ, mercimek, kapaksız tencere, ayakkabının teki falan filan gibi…

Varsınlar suçlasınlar belediyemizi de… Yaşananları Başvekilimiz sayın Erdoğan ilerde duyarsa… Ki, kesinlikle duyacak, bakalım Büyükşehir Başkanı Tahir Akyürek’e neler sıralayacak? Yani hangi öğütlerde bulunacak?

Görür müyüz yeni stadımızı? 2014-2015’e yetişmezmiş.

Geç olsun da güç olmasın… Anlayamadığımız nokta:

Büyükşehir neden susuyor? Susmaya mahkum gibi duruyor!

Sayın Akyürek, bırak şu mahalle toplantılarını… Bırak şu SGK Konya Şubesi’nden veya bazı İlköğretim okullarından ya da tam Konya’mıza göre, Mekke’den plaket almayı ve de ikide bir Ankara’ya gidip gelmeyi… Ben size, “demedi” demeyin, söyleyim:

Büyükşehir’e aday sensin! Evet, tek aday sensin ve stat işinde de buna göre hareket edersin.

***

FENER BAŞARIR…

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Fenerbahçe’nin Avusturya’nın Salzburg takımıyla oynayacağı maçların saatleri belli oldu. İşte Fenerbahçe’nin Salzburg’la oynayacağı maçların günleri ve saatleri: 31 Temmuz 2013 Çarşamba : 20.30 Salzburg-Fenerbahçe. 6 Ağustos 2013 Salı: 21.45 Fenerbahçe-Salzburg.

Biz, Fenerbahçe’nin Salzburg’u eleyeceğine kesin gözüyle bakıyor ve başarı dileklerimizi gönderiyoruz.

***

GÜNEY, SARAYÖNÜLÜLERE…

Güney dediğim Sarayönü Belediye Başkanı sayın Mehmet Güney…

Yine de öyleyiz ya… Bir zamanlar iyi kankaydık.

Un fabrikası vardı. Bizim rahmetli Nezir ’in çok iyi arkadaşıydı. Zaten sanıyorum ikisi de Sarayönülü idi.

Kolları sıvamış Mehmet… Kafayı takmış Mehmet…

Nereye?. 3. Lig’e yükselmeye. Geçen yıl kıl payı kaçırdılardı, bu yıl yakalayacaklar gibi görünüyor. Tabii, neden 3. Lig’de de bir temsilcimiz olmasın?

Başarılar Mehmet kardeşimiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > Stat
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.