YAZARLAR

Siz hiç öldürmenin spor olduğunu duydunuz mu?

Eline tüfeği alıyor, hedefini seçiyor, ateş ediyor: Onu bekleyen bir yavrusu var mı? Aklına bile gelmiyor.

Ama vuramaz, avını kaçırırsa, çok canı sıkılıyor.

Keyifle anlatacağı cinayet haberi yok!

Keyifle omzuna çantasına atıp, işlediği cinayeti göstereceği arkadaşlarına övüneceği zavallı can yok!

Tanrı’ yı sevmiyor!

Tanrı’ yı sevmediği için de onun yarattıklarına acımadan ateş edebiliyor!

Doğa düşmanı. Kekliğin uçması, tavşanın özgürce dolaşması, tilkilerin görkemli tüyleri ve özene bezene yaratılmış muhteşem kuyruklarıyla gezinmesi, doğa düşmanını rahatsız ediyor!

Dünya sadece onun.

Öldürmek, doğanın dengesini bozmak, doğayla oynamak onun işi. Çünkü o devlet tarafından da kendisine her yıl verilen katletme, öldürme eğitimi ile yetiştirilmiş bir doğa katili.

Keklikler, kınalı keklikler türkülerde kaldı.

Minicik bir kuşun etinden, budundan ne istersiniz?

Minicik bir kuş; seferberlikte değilsiniz, kıtlıkta da değilsiniz, yolunuzu kaybedip aç kalmış da değilsiniz hala ısrarla daha çok av yapmak, daha çok öldürebilmek için bu ısrar niye?

İnsanın içine merhamet denen duygu girmemişse, insanın içine cana kıymanın azabı işlememişse, yüreğinde ufacık çok ufacık sevgi yoksa aç olmadan da bir canlıya ateş edilebiliyorsa korkmaları gerekir!

Mutlaka öldürdükleri masum, günahsız, sessiz, yaşamak için, karın doyurmak için uğraşan ve korumasız gezen bu canların ahı cana kıyanları bulacaktır.

Aslan ormanlar kralı, ama haftada sadece bir kez avlanıyor. Karnını doyuruyor, sürülerin peşini acıkıncaya dek bırakıyor. Bunun adı doğaya saygıdır.

Ama gözünü kan bürümüş, şartların eşit olmadığı insanım diye gezen can alıcılar dağlarda, tepelerde, vadilerde, akarsularda, göllerde, ormanlarda ve havada ne tür bıraktılar, ne çeşit!

Doymadılar öldürmeye, hayvan türlerimizi yok etmeye ve bitirmeye doymadılar.

İşin en acı tarafı da bunlara devlet izninin çıkması.

İnsan öldürmeye alıştı mı bir kere, dağlarda, vadilerde, ovalarda, tepelerde havada elleri alışanlar bu defa silahlarını kimlere doğrultacaklar çok merak ediyorum!

> Yeni Meram >Yazarlar > SPORMUŞ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.