YAZARLAR

“BAŞKALARININ mutluluğu için kendi mutluluğunu hiçe sayanların Allah yanındadır ve yardımcısıdır.”

***

ÖYLE BİR DÜĞÜNDÜ Kİ…

Anlatmakla ifade edilmez.

Gençlik ve Spor Konya İl Müdürü Muhittin Yıldız, kızı Gonca’yı memleketi Kütahya’da evlendirdi. Düğün töreni, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampusu’nun mükemmel Bedesten Tesisleri’nde yapıldı.

Ekleyelim, Konya’da öyle bir salon yok.

Böylesine coşkulu bir düğün-nişan da…

Klasiktir; Gonca-Muammer Ertan çiftine ömür boyu mutluluklar dileyelim ve Sevil-Muhittin Yıldız, Nuran-Sezai Ertan çiftini kutlayalım.

Gelinin nikah şahitliğini Güral Cam Fabrikası sahibi Esin Güral, damadın şahitliğini ülkece tanınmış işadamı Osman Buharalı’nın yaptığı düğünde; Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan, yine GSGM’de çeşitli dairelerin başkanları ile Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Orhan Turfan, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baykan, Tae-Kwan-Do Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar ile Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar’ın telgraf ve çiçekleri dikkatimi çekti.

Ayıptır söylemesi meraklandım saydım, çiçekler hariç 138 çelenk vardı.

Konya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Yargıtay Savcısı Gökçe Yıldırım, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan, Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Sefa, Dumlupınar Üniversitesi Genel Sekreteri Yalçın Kalay, Kütahya Gençlik ve Spor Müdürü Sadık Ölçen, Yol-İş Konya Şube Başkanı Ahmet Çankaya, Konya’dan başta Golf olmak üzere çeşitli spor branşlarındaki il temsilcileri, Basketbol Merkez Hakem Komitesi üyesi Alper Arıkoğlu, Tenis Dağcılık Kulübü Onursal Başkanı Muzaffer Gezer, başkanı Tevfik Buğdaycı, 2. Başkan Hasan Balıkçılar, KON-TV Spor Müdürü Selahattin Akçakaya, ünlü işadamlarımızdan Mustafa Sert, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Günbay ve Kütahya ile Konya’dan çok sayıda seçkin işadamının eşleriyle katılımları gecede daha sıcak, değişik bir hava yarattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanı sayın Mehmet Ali Şahin’in, “ülen Avni’m… Her il’e senin gibi bir neşe küpü lazım” dediği sevgili dostumuz Avni Uluer’i elbette anmadan geçemeyeceğiz.

Ayrıca ve daha ahd-e vefa…

Muhittin müdür hangi illerde görev yapmışsa o illerden de bazı personeller de gelmişlerdi.

Taaa Gümüşhane’den, taaa Bilecik’ten….

*

“DÜĞÜN töreni geç saatlere kadar sürdü” sıradan cılız bir cümle kalır.

Ben; ne orada ne burada, ne de başka bir yerde böylesine canlı, içtenlikli, organizasyonu son derecede güzel , “muhteşem” diyebileceğim bir başka düğün-nişan töreni görmedim.

Orkestraya bırakılmamış; Konya’dan “Konya havaları”nı içeren CD’lerin yanısıra hakiki Konya kaşıkları getirilmiş. Konyalılarla birlikte Kütahyalılar da aynı havada, kaşıklarla aynı canlılıkla, birlikte oynayıp coştular.

Yalan yok… Belirtmeden geçemem.

Damat tarafını bilemiyorum ama, Sevil-Muhittin Yıldız’ın duygusallıklarını biliyordum ve öyle az-buz değil, gerçekten çok gözyaşları döktüklerini gözledim. Düğün sırasında da gizli gizli ağladıkları dikkatimden kaçmadı.

Ne yapsınlardı, kuş elden uçmuştu!

Biz gençlere, “bi yastıkta kocasınlar” diyerek Bailey’in şu sözünü hatırlatalım:

“Aşk, dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır.”

Kesinlikle inanıyoruz ki, acıları da paylaşacaklar.

Kötü gün göstermesin ama iyi ve kötü günlerde de birlikte olacaklar.

Ertan çiftine, eşim Seray’la acizane önerimizdir:

Huzur; mutluluğun yatağı, yorganı ve yastığıdır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Spordan uzak, ama sporla
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.