Ruşeym Torku

Söz teknik patronda

  • Giriş Tarihi: 18.01.2013 15:45
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Söz teknik patronda

Yeşil-beyazlıların teknik patronu, ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlandıklarını ve önlerindeki 17 maçtaki hedeflerinin her maçı kazanmak olduğunu söyledi. Tütüneker, transferle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Why Note!?

TORKU Konyaspor’un başarılı çalıştırıcısı Uğur Tütüneker ikinci yarı maçları öncesi açıklamalarda bulunarak takımın son durumunu anlattı. Antalya’da iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Tütüneker, sezonun ikinci devresinde birbirinden ayrı 17 final maçı oynayacaklarını, bu maçları istedikleri gibi geçerek Süper Lig hedefine ulaşmak istediklerini söylerken, Bucaspor ile oynayacakları maçta tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

Kamptan memnunum

KAMPIN son derece faydalı geçtiğini dile getiren başarılı teknik adam, “Kamp çalışmalarımız oldukça yoğun geçi. Üç tane özel maç oynadık. Bu maçlarda zaman zaman istediklerimizi yapamadık. Bunun başlıca nedeni maçlara hep yorgun olarak çıkmamızdı. Maçların oynandığı gün bile antrenman yaptık. Buna rağmen kamptan ve oyuncularımın performansından memnunum” şeklinde konuştu. Transfer çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekleyen Tütüneker şunları söyledi:

Afrikalı forvet alacağız

“BU konuda çalışmalarımız devam ediyor. Yine söylüyorum. Devre arası transfer yapmak gerçekten çok zor. Birisiyle görüşürsün anlaşıyorsun, bonservisi çıkıyor. Bonservisi yok diyorlar, ardından maliyeti artıyor. Ama bizim belirlediğimiz 3-4 oyuncu var. Bunlardan biri de ülkesinin milli takımıyla birlikte Afrika Kupası’nda mücadele veriyor. Dolayısıyla şu an için net bir şey söyleyemiyoruz. Ama forvetimizin peşinde olduğumuzu herkes bilsin. 1 veya 2 forvet transferi yapmak istiyoruz.”

Ahengi bozdurmam

ARA transferde şu ana kadar tek imzayı attıkları Murat Akın’ı daha önceden bildiği için kadroya dahil ettiklerini belirten Tütüneker, “Çok fazla transfer yapmakta istemiyoruz. Fazla transfer takımın ahengini de bozar. Buna izin vermek istemiyoruz. Görevde bulunduğum süre içerisinde oynadığımız 4 maçta takımın mücadelesi, uyumu ve hırsı gayet iyiydi. Bunu gördük. İyi ve takıma faydalı olacak bir golcü alabilirsek takımımızın daha da iyi seviyeye geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Pawelek’i neden istemedi?

KALECİ Mariusz Pawelek ile ilgili çıkan söylentilere de değinen Uğur Tütüneker, “Bunların konuşulması normal. Ama ben yabancı oyuncu tercihimi daha çok saha içerisindeki mevkilerden yana kullanmak istiyorum. Bu konuda da son ana kadar beklemek istiyorum. Öyle bir an gelir ki çok kaliteli ve iyi bir oyuncuyu bulup kadromuza dahil edebiliriz. Tek neden bu. Yoksa Pawelek’e karşı diye bir durum söz konusu değil. Transferi şu an için beklemede. Ama ne olacağı da belli olmaz” dedi.

Hedef: Her maçı kazanmak

UĞUR Tütüneker, Ankaragücü maçının sonucunun tescil edilmesinin ardından iddialarının devam ettiğini belirterek, “İlk 6 ile aramızda 5, lider ile aramızda 9 puan fark var. Bu nedenle oynayacağımız Bucaspor maçını her türlü geçmek ve yolumuza devam etmek istiyoruz. Deplasmanda ve içeride fark etmiyor. Her maçı kazanmak istiyoruz. 17 tane final maçımız kaldı. 4 maçta oyuncularımın gösterdiği reaksiyon bize bunu kanıtladı. Amacımız her maçı kazanmak” şeklinde görüş belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Söz teknik patronda
HABER YORUMLARI