Torku Jelifest

Soylu’dan o fotoğrafa ilişkin açıklama

  • Giriş Tarihi: 30.10.2018 10:35
  • Güncelleme Tarihi: 10:51
Soylu’dan o fotoğrafa ilişkin açıklama

Sosyal medyada geçtiğimiz gün hava şartları dolayısıyla şehit olan 2 askerimize ait olduğu iddia edilen fotoğraflara ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Sosyal medyada 21 asırda böyle bir şey olur mu diyorlar, aynı şekilde videolar var. Yıllar önce çekilmiş fotoğraf ve videoları yayarak toplumda infial oluşturmak istiyorlar.' dedi.

Sosyal medyada geçtiğimiz gün hava şartları dolayısıyla şehit olan 2 askerimize ait olduğu iddia edilen fotoğraflara ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Sosyal medyada 21 asırda böyle bir şey olur mu diyorlar, aynı şekilde videolar var. Yıllar önce çekilmiş fotoğraf ve videoları yayarak toplumda infial oluşturmak istiyorlar.’ dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de 2 askerin donarak şehit olması hakkında konuştu.

İşte Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satır başları:
Dünyanın dört bir yanından turist yağıyor. Bu da bizim kırsala yoğun operasyonlarımız ve oluşturduğumuz alan baskıları sayesinde gerçekleşiyor. Ve iç güvenlik operasyonları çerçevesinde jandarmamızın, polis özel harekatımızın birlikte gerçekleştirdiği operasyonlarda, cumhurbaşkanımızın ‘kesintisiz operasyon’ talimatı çerçevesinde bütün bunlar gerçekleşiyor.Bu başarıyı sahadaki kahramanlarımız, şehit ve gazilerimizin fedakârlığı sayesinde başardık.

Donarak şehit olan 2 asker
Tunceli’de 2 askerimizin şehit düşmesiyle ilgili yanlış değerlendirmeler oldu.26 Ekim’de acı bir haber aldık. Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel ve Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen “Hipotermi” nedeniyle şehit oldu.
İki askerimizin şehit olduğu operasyonun yapıldığı bölge ağaçlık bir bölgeydi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgeye helikopter inemedi. Sosyal medyadan yayılan o fotoğraflar yıllar önce çekilmiş. Yapılanlar kasıtlı.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafları yayınladı
Tunceli’ye terörist grubunu intikal ettirmeye çalışıldığı istihbarat birimlerince haber alındı. Jandarmamız 1 Ekim’den itibaren 21 tim ile operasyona başladı. Şehitlerimiz de bu timlerden 12 kişilik timlerin içerisinde bulunuyordu. Operasyon bölgesi 2300 rakımda. Karayolu ulaşımı olmayan, ağaçlık veya başka bir sığınma yeri bulunmayan zorlu bir bölgedir. Timlerin bölgeye bırakılmasından sonra hava şartları aniden ağırlaştı. Hava şartları kötüleşip, tipi bastırınca 26 Ekim’de timlerin geri çekilmesi konusunda komutanlar talimat veriyor. Bölgeye defaatle denenmesine rağmen, ki aynı aynı helikopter pilotu denemesine rağmen; 2-3-4-5 tipi nedeniyle oraya inemedi. Arkadaşlarımız terörist saldırısına ve EYP riskine rağmen, yaya olarak bölgeye intikal etmeye çalıştılar. Ve 26 Ekim’de güçlükle time ulaşan personelimiz tarafından hipotermi geçiren iki evladımıza müdahale yapıldı.

‘İNFİAL YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR’
Yine şuradaki fotoğraf ile şuradaki fotoğraf… Burada ağaçlar var. Sosyal medyada hemen. Kimlerin olduğu açık. HDP sempatizanları, PKK’lılar, FETÖ’cüler ve Türkiye’de terörle mücadeleden rahatsız olanlar, Tunceli’nin huzurundan rahatsız olanlar. Tunceli’de biz operasyon yapıyoruz. Ama her operasyondan sonra ağaçlar yanıyor diye sözde şarkıcılar da dahil, terör örgütü mensuplarını sabah akşam koruyabilmek için çare arayan ve terör örgütüne müzahir olan siyasi partinin mensupları dahil orada eylem yaparak terörle mücadelemizi engellemeye çalışmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koydu. Ama buna müsaade etmediğimizi de belirtmek isterim.Videolarla, çok daha önce çekilmiş, karda kışta çekilmiş ve daha ziyade de oradaki personellerin kim olduğu da tespit edilememiş bir videoyu ortaya koyup infial yaratmaya çalışan bir grup.Biz kahramanlarımızı, evlatlarımızı mevsimsel şartlara uymayan bir şekilde operasyona çıkarıyormuş gibi bir anlayışı yaygınlaştırmak için fırsatı eline geçirenler, elinden geleni tüm açıklamalara rağmen ortaya koymaya çalıştılar.> Yeni Meram >Güncel > Soylu’dan o fotoğrafa ilişkin açıklama
HABER YORUMLARI