Torku Jelifest

Son 10 yılda bacak estetiği arttı

  • Giriş Tarihi: 11.04.2015 10:54
  • Güncelleme Tarihi: 10:54
Son 10 yılda bacak estetiği arttı

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, kadınların daha düzgün bacaklara sahip olmak istediklerini ve son 10 yılda bacak estetiğine olan ilginin çok fazla arttığını söyledi.

Bacak estetiğinin özellikle kadınlarda çok önemli bir durum olduğunu belirten FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Hayati Akbaş, “Bacakların normalden ince olması, eğri olması, çarpık olması kadınların üzerinde çok ciddi psikolojik tesir oluşturur. Bu nedenden dolayı birçok genç kız ve kadın etek giymekten imtina ederler. Çok zorlanarak özel kıyafetler seçerler. Buda onların günlük hayatlarını olumsuz etkiler. Bacaklardaki estetik bozukluk ince ve eğri olması kişinin genel görüntüsünü bozduğu için o bölgenin düzeltilmesini talep ederler ve bizlere başvururlar. Bacaklardaki bu eğriliğin düzeltilmesi ya da inceliğin kalınlaştırılması ya da şeklinin oluşturulmasını talep ederler” dedi.

SON 10 YILDA BACAK ESTETİĞİ ARTTI
Bacak estetiklerinde en çok kullandıkları yöntemin silikonlu bacak estetiği olduğunu ifade eden Akbaş, “Eğer bacaklarda estetik kusur varsa biz estetik cerrahiler olarak bunu düzelten bir takım yöntemlerle hastalarımızı rahatlatıyoruz. En çok kullandığımız yöntem silikonla bacak estetiğidir. Bunun dışında kendi yağ dokusundan elde ettiğimiz dokularla bacak bölgesindeki problemleri düzeltebilmekteyiz. Bacak estetiği sanıldığından çok daha fazla kadınlarda problem olarak gözükür. Son 10 yılda bacak estetiğine olan ilgi çok fazla sayıda arttı. Kadınlar daha düzgün bacaklara sahip olmak istiyorlar” diye konuştu.

Bacak estetiği operasyonun zor bir operasyon olmadığının altını çizen Akbaş, “Yaklaşık 30-60 dakikalık süre içerisinde rahatlıkla yapılabilir. Bazen local bazen de genel anestezi altında yapılabilir. Ortalama 3-7 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilirler. Operasyon sonrası çok özel bir bakımı yoktur. Hasta konforunu olumsuz etkilemez. Operasyon sonuçları çok tatmin edici oluyor. Bacak estetiği, hasta psikoloji ve hastanın kıyafet seçimi üzerine olumlu tesirler oluşturması nedeniyle günümüzde popüler haline gelmiş bir estetiktir. Günümüzde estetik cerrahiye olan ilginin çok fazla artması nedeniyle insanlar bedenlerinin hemen hemen her bölgeleri ile ilgili estetik operasyonları talep ediyorlar. Eskiden estetik denildiğinde burun, meme, karın, yüz estetiği akla gelirdi ama artık kol, bacak gibi daha uç bölgelerin estetik operasyonları talep edilmektedir. Özellikle genç kızlarda evlilik öncesinde bacaklarda eğrilik ve incelik olması ciddi bir stres kaynağı oluyor. Bir şekilde kıyafetle bunu kamufle edebiliyorlar ama evlilik sonrası bunun ciddi sıkıntı oluşturacağını düşünerekten onun stresine giriyorlar. Birçok genç kız evlilik öncesi bacak estetiği yaptırmak için bize müracaat ediyorlar. Evlenmeden önce daha düzgün ve estetik bir bacağa sahip olmak amacıyla evlilik öncesinde birçok genç kız bize müracaat ediyorlar” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Sağlık > Son 10 yılda bacak estetiği arttı
HABER YORUMLARI