Torku Jelifest

Sokaktaki başıboş mavi köpekler korku saçıyor!

  • Giriş Tarihi: 18.08.2017 13:22
  • Güncelleme Tarihi: 13:22
Sokaktaki başıboş mavi köpekler korku saçıyor!

Hindistan'ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Mumbai'de sokaklarda gezen "mavi köpekler" bölge halkına korku saçıyor.

Mutlu Akü

Hindistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Mumbai’de sokaklarda gezen “mavi köpekler” bölge halkına korku saçıyor.

Daha önce bir benzerine rastlanmayan olay Hindistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Mumbai’de yaşandı. Bir kaç hafta önce bir anda ortaya çıkan “mavi köpekler” Mumbai halkını şoke etti.

Özellikle yaşı küçük olan çocuklarda korku ve paniğe neden olan köpeklerin neden mavi olduğu araştırıldı ve en kuvvetli ihtimalin kimyasal atıklar olduğu ortaya çıktı.

KİMYASAL ATIKLAR, KÖPEKLERİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİ

Bir kaç hafta önce ortaya çıkmaya başlayan mavi köpeklerin, neden renk değiştirdiğini araştıran ekipler ilginç bir sonuca ulaştı. Köpeklerin bu durumunu açıklayan en kuvvetli ihtimal Kasadi Nehri’nde biriken kimyasal atıkların nehire giren köpeklerin derisine nüfus etmesi olarak gösteriliyor.

Mavi köpekler üzerinde bir süre araştırma yapan ve köpeklerin günlük hareketlerini izleyen ekipler, köpeklerin Kasadi Nehri dolaylarında yoğun olarak bulunuduklarını tespit etti. Gün içerisinde sık sık nehire giren ve nehirden su içen köpeklerin rengi saatler içerisinde maviye dönüştü.

Bu sebeple ekipler, köpeklerin mavileşme sorunu için endüstriyel atıklardan zehirlenmiş olma ihtimali üzerinde durdu. Köpeklerin suyla temasından ziyade, içtikleri sudan zehirlenmeleri ile tüylerinin bu rengi aldığı düşünülüyor.

SU KİRLİLİĞİ NORMAL SINIRLARI 13 KAT AŞTI

Kasadi nehri önceleri sık sık kirliliği nedeniyle gündeme gelmiş ancak herhangi bir önlem alınmamıştı. Mavi köpek skandalı ile tekrar gündeme gelen ve yeni bir araştırmaya tabi tutulan Kasadi Nehri’nde , su kirlilik sınırının 13 kat aşıldığı ortaya çıktı.

Olay sonrası bölgede bulunan hayvan hakları savunucaları ayaklandı. Mumbai halkı, yerel yönetimin bir an evvel hem köpeklerin durumu için hem de nehrin temzilenmesi için bir açıklama bekliyor.> Yeni Meram >Dünya > Sokaktaki başıboş mavi köpekler korku saçıyor!
HABER YORUMLARI