Ruşeym Torku

Sneijder artık Galatasaraylı!

  • Giriş Tarihi: 21.01.2013 9:26
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Sneijder artık Galatasaraylı!

Galatasaray Wesley Sneijder ve kulübü İnter ile anlaşmaya varıldığını borsaya bildirdi.

Galatasaray Wesley Sneijder ve kulübü İnter ile anlaşmaya varıldığını borsaya bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Inter ile Wesley Sneijder’in transferi için Kulübü ve oyuncunun kendisiyle mutabakata varılmıştır. Gerçekleşecek sağlık kontrollerinin ardından anlaşma imzalandığında şartları hakkında kamuoyuna açıklama yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

AYSAL: SNEİJDER YARIN AKŞAM İSTANBUL’DA

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, GS TV’ye yaptığı açıklamada Wesley Sneijder transferinin kulübe hayırlı olmasını diledi ve şu sözleri söyledi: “8 Ocak’ta bu işi başlattık. Bu kadar zaman içinde bu transfer bitti. Kulübümüze hayırlı olsun. Büyük hedeflerimiz var, bu hedeflerde büyük oyuncularla yakalanır. Sneijder bize iyi bir takviye olacak. Umarım Sneijder bu şansını iyi kullanır. Yarın akşam üzeri İstanbul’a gelecek. Sağlık kontrolünden sonra takıma katılacak.” ifadelerini kullandı.

MUTLU SON

Galatasaray beklenen mutlu sona ulaştı. Sneijder artık Galatasaraylı. Yaklaşık 15 gündür sarı kırmızılı taraftarların yüreğini ağzına getiren Sneijder transferi kesin olarak mutlu sonla noktalandı. İnter’in Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder önümüzdeki 3.5 yıl Galatasaray formasını giyecek.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Galatasaray, Sneijder’in transferi için kulübü İnter ile kesin protokol yapmıştı. Fakat Sneijder’in İnter Kulübü ile olan sponsorluk sözleşmesi işin bitmesini geciktirmişti. Bir gün önce başkan Ünal Aysal’ın talimatı ile Milano’ya giden kulübün Ceo’su Lütfi Arıboğan ile başkan Ünal Aysal’ın danışmanı Sinan Kalpakçıoğlu oyuncunun menajeri Soren Lerby ile yeniden pazarlığa oturdular. Bu arada Soren Lerby’nin yüzde 10’luk komisyon isteği yüzde 7’ye indirildi. Bir ara Sneijder babasının da transfer görüşmesine müdahil olduğu ve oğlunun alacağı yıllık ücretinin artırılması için girişimde bulunduğu iddia edildi.

Arıboğan ve Kalpakçıoğlu Sneijder’in yılda 4 milyon euro garanti para ve maç başına 25 bin euro, ayrıca bonuslarla birlikte toplam yılda 6 milyon euroya anlaşma sağlandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Sneijder artık Galatasaraylı!
HABER YORUMLARI