YAZARLAR

***

“İYİ talih yüzünden mahvolanlar da vardır.”

***

Bİ SIKIMLIK CANI VAR AMA…

PKK Dil Okulu… PKK Kültür Merkezi.

3 bin PKK’liye silahlı eğitim izni.

Silah, malzeme ve maddi destek.

Ve ülke kuzeyinde özel kamp alanları…

Kimden bütün bunlar?

Suriye diktatörü Beşşar Esed’den.

Başbakanımız Erdoğan, “Suriye bizim iç meselemiz” demişti ya… İşte o sözün kuyruk acısı…

Suriye, asıl şimdi bizim iç meselemiz.

Aslında gök kubbeyi başına indireceksiniz.

Ama olmuyor işte… Amerika’nın, İngiltere’nin, Almanya’nın, İtalya’nın ve Avrupa Birliği üyelerinin desteğine rağmen olmuyor, olamıyor.

Yoksa “bi sıkımlık” canı var.

Aslında Suriye cami duvarına işiyor da… Rusya, Çin ve İran arkasında.

Gerçek şu: Suriye’ye herhangi bir dış ülkeden bırakın fırlatılacak füzeleri, yapılacak bombardımanları, atılacak bir kurşun bile dünyayı karıştırmaya yeter. Ortadoğu başta olmak üzere bütün dünya karışır, haritalar değişir. İran’ın güneyindeki gibi bizim de Güneydoğumuzdan bir parça gidecektir! Ağrı Dağı Ermenilerin olacaktır! Çünkü hedefler içinde bunlar da vardır. Yani, yeni ülkeler… Örneğin, Kürdistan… O da gerçekleşir. Zaten fiilen kurulmuş da bir tek resmiyeti kalmıştır.

Bayrak tamam mı, tamam…

Kendi ulusal marşı var mı, var…

Ordu tamam mı, tamam…

Okulları tamam mı, tamam…

Dilleri tamam mı, tamam…

Hastaneleri tamam mı, tamam…

Bakanlıkları tamam mı, tamam…

Resmi işyerleri tamam mı, tamam…

Yani, “Kürdistan tastamam.”

Gele gele bu noktaya geldik işte…

Aşiret reisleri Barzani ve Talabani istediklerini kopardılar, şimdilerde Türkiye-Öcalan-PKK aracılığı yapıyorlar!

Kafalarımız karışıyor, morallerimiz bozuluyor.

***

İNANMAK, SADECE İNANMAK…

Selçuk Üniversitesi yeni Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, atama kararının ardından konuştu. Prof. Gökbel, “Selçuk Üniversitesi’nin, Türkiye’nin en iyi üniversitesi olması için çalışacağım” dedi ve özetle şunları söyledi:

“Bu süreçten Konya’nın, Selçuk Üniversitesi’nin güçlenerek çıkacağına olan inancımı aylardır dile getiriyorum. Bugün aynı inancımı tekrarlamak istiyorum. Bundan sonra Selçuk Üniversitesi ve Konya açısından daha güzel günlerin yaşanacağına inanıyorum. Üniversitemizi dünyada en iyi ilk 500 üniversite arasına koyma hedefini ortaya koymuştum. Bu hedefime olan inancımı koruyorum.”

İşte işin özü şurada yatıyor:

Kendine ve ekibine inanmak, sadece inanmak…

Ben de herkes gibi sayın rektörün bu sözlerinin sonuna kadar arkasında olduğuna inanıyor ve başarılarının artarak devamını diliyorum.

* * *

ADI POLİTİKA…

Bir dönemdi… Yel gibi esti geçti.

Dönemin Başbakanı rahmetli Ecevit idi.

Yaveri de Hüsamettin Özkan!

Ecevit hastaydı. Herkes Özkan’ın, “Başbakan telefonla partiyi tıkır tıkır yönetiyor” haberlerine kanmıştı. Hüsamettin bey kameralara, “Bülent bey çok iyi. Çalışmaları çok iyi gidiyor. Devletimiz tıkır tıkır işliyor” demez miydi?
Koalisyon hükümeti teknoloji fukarasıydı. Ecevit hasta yatağında çok merak edildiği zaman canlı yayın için hastane kapısında nöbet tutan yayın kuruluşlarına haber verilir ve yarı perde arkasından zoraki gülümseme ile el sallatılırdı.

Pekii, dünlerde ne yapıldı?.. Bazı görüşmelerinden sonra Tayyip Erdoğan’ın makyajlı iki kare fotoğrafı servis edildi. Hatırlatalım, Başbakana; sağ kollarından Hayati Yazıcı’dan çok “Şike yasasını aynen Köşk’e yollayın” talimatı verdikten sonra en sağ kolu Bülent Arınç’ın, “Yasayı tekrar Meclise getirmeye kimse cesaret edemez” sözü dokundu. Erdoğan, kendisine biat etmediğini belirten Arınç’a, “Bülent Abi” diye hitap eder ve saygı gösterirdi.
Ne denebilir ki?.. Bunun adı politika…
Bir gün Erdoğan’a da ihanet edebilirler!

***

NOT: Fransa meclisinde Ermeni Soykırımımızın yarın oylaması var. Sonucu merakla bekliyoruz.

> Yeni Meram >Yazarlar > Sn. Rektör inanıyorsa…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.